|
Foglalkozás:optometrista szakértő |
Szakterület:optometria | |
Elérhetőségek: www.optiwell.ro | |
Bemutatkozás » |
***
2016 február 12
Bodi Erika: jo napot kivánok sanos az anyukámnak van egy hát csont meszesedése és a düdején ciszta mi tévök legyünk enek éredébe segitsen kérem elöre is köszönöm
Mint optometrista (látszerész) ez esetben nem tudok segíteni, mert nem az én szakterületem.
Tanácsolhatom viszont, hogy vegye fel a kapcsolatot a Korall klinika munkatársaival. Ők segítenek majd, hogy a megfelelő szakorvoshoz kerüljenek.
***
2016 január 29
Àron: Jó napot kívànok.4 éves gyermekemnél pàr alkalomma észrevettem hogy a jobb szemhélya néha kicsit lejjebb ereszkedik mint a màsik, szóval egyik szemét néha mintha kevésbé nyitnà ki,ha jól tudom szemhélycsüngésnek nevezik ezt.Ebben a korban jelenthet e ez nagyobb bajt, vigyem e szemorvoshoz, vagy még vàrjunk vele?S ha igen akkor mi okozhatja ezt? Vàlaszàt előre is köszönöm.
Üdvözlöm!
Ahhoz, hogy ezügyben objektív véleményt mondhassunk meg kellene vizsgálni a gyermeket, mivel nem optometriai esetről van szó mindenképpen szeretnék véleményt kérni a Korall Klinika szemész szakorvosától, Dr. Dohi Orsolyától. A doktornő a héten nem elérhető, de hamarosan jelentkezem egy újabb válasszal. Amennyiben a doktornő is javasolni fogja a vizsgálatot szívesen segítek egy önnek is megfelelő időpontot találni ennek érdekében.
Tisztelettel, Varga Erika - optometrista
***
2016 január 19
Szili: Udvozlom Kedves Erika. Egy ideje azon gondolkodom hogy megmuttetem a szemem egy bizonyos "Lézeres szemműtét" tehnikaval. A gondom az hogy megoszlanak a velemenyek. -3 ; -3 szemuveget viselek kb. 8 eve. Onnek mi a velemenye errol az operaciorol?
Kétségtelen, hogy a lézeres módszereknél jelentős fejlődés történt . Az elmúlt 20 év alatt többféle módszert dolgoztak ki. Ennek ellenére nem mindig teljesedett be az a remény, hogy szemüveg nélkül élhet az ember. A fénytörési hibákat korrigáló sebészeti eljárás nem tud nulla dioptriát eredményező pontos korrekciót elérni, ami szemüveggel, kontaktlencsével valóban lehetséges. A műtét előtt nagyon részletes szemvizsgálat szükséges, amit a műtétet végző szemész végez el. Többek között ezektől a vizsgálatoktól is függ a műtét sikeressége. A műtét feltételeinek egyike, hogy a szemnek teljesen kifejlettnek kell lennie (a páciensnek általában 18 évesnél idősebbnek kell lennie). A rövid- vagy távollátás, asztigmatizmus állapota nem változhatott az utóbbi két év alatt. A szaruhártyának is bizonyos vastagságúnak kell lennie. A dioptriaszám főként rövidlátás esetén befolyásolja a kezelés kiterjedését, minél nagyobb a rövidlátás, illetve minél több dioptriányi mennyiséget kíván a páciens változtatni, annál nagyobb szaruterületet kell kezelni. Ez a tény természetesen számos következménnyel járhat együtt. Előnynek számít, hogy műtét után nincs szükség szemüvegre. A lézeres szemműtét jó megoldás lehet azok számára, akik nem tudják megszokni a szemüveget, vagy nem bírják a kontaktlencse viselést. Hátrányok: A lehetséges mellékhatások és komplikációk közé tartozik az ideiglenes szemszárazság, fényérzékenység, (a gyógyulás folyamán a szemet ért ultraibolya sugaraknak bizonyított szerepük van), ezért a betegeket megelőzésképpen eltiltják a naptól, védőszemüveg viselését ajánlják, s olyan szemcseppet írnak fel ami gátolja ezt a folyamatot. Ezek a tünetek maximum tizenkét hétig tarthatnak. Még ha az eljárás sikeres is, lehet, hogy a látásromlást nem lehet teljesen korrigálni, és továbbra is szükséges szemüveget viselni. A fénytörési rendellenesség nem stabil tényező, még műtét után sem. Ezen kívűl a páciensek többsége azt szeretné, hogy távolra ne kelljen szemüveget viselnie. Ez mind a túllátók, mind a rövidlátók többségében elérhető. Amiről azonban nem minden esetben esik szó előzetesen, hogy mi lesz a fénytöréssel, ha a fiatal eléri a 45 éves kort, ez ugyanis a szem természetes öregedésének a szokásos kezdete. Azoknak, akik ilyen rendellenességben szenvednek és lézeres szemműtéten estek át, utána is szükségük lesz olvasószemüvegre. Sajnos a műtétek sikerességére, vagy sikertelenségére utaló statisztika még nem létezik. Miután államilag nem támogatott beavatkozásról van szó, a páciensnek kell viselni a nem csekély költségeket. Ajánlást mi nem tudunk tenni, de szemész szakorvost mindenképpen keressen fel döntéséhez.
***