A Dog For Life a minél sokrétűbb programjai révén az idők folyamán országos és nemzetközi szintű elismertségre tett szert. Az egyik legnagyobb sikert Max, a fekete német juhász érte el, hiszen ő lett Románia első legjobban kiképzett mozgássérült segítő kutyája, aki arra is képes volt, hogy felkapcsolja a villanyt, kinyissa a szemetesládát, vagy felvegye egy telefonfülkében a kagylót. Max aktív hat éves munkája során több mint kétezer embernek nyújtott örömet, rendszeresen volt jelen idősek otthonában, kutyabemutatókon, s az ő nevéhez fűződik az első hivatalos állatterápiás program is, amelyet a szatmárnémeti Diana Árvaházban bonyolítottak le.
Igazi kitörést jelentett, amikor a budapesti Eötvös Lóránt Tudományegyetem (ELTE) etológiai tanszékének munkatársa Gácsi Márta, elhozta Szatmárnémetibe Filipet, Magyarország első gazdához jutó mozgássérült-segítő kutyáját. Tapasztalatcsere céljából két napot töltöttek Szatmárnémetiben, majd ezt követően a Nemzetközi Kutyamagazin hasábjain cikk jelent meg az itt-jártukról. A Dog For Life Kutyakiképző Iskolának komoly lehetőséget jelentett ez a publikáció, ugyanis a leközlést követően külföldi kapcsolatokat alakított ki magyar, orosz, török, német és osztrák központokkal.
Román József szerint, a Tobi névre hallgató doberman is igazi csodakutya volt, aki szintén a Dog For Life Kutyakiképző Iskola büszkesége. Tobi képes volt akár ötven méteren hátrafelé járni, s egymaga egy félhektáros gyárterületet is őrzött. Legnagyobb sikerét a Dévai Kutyakiképző Országos bajnokságon szerezte meg, ahol egy mozgó autóból szedett ki egy támadót.
A Dog For Life kezdetben 26 kutyakiképző programcsomagot kínált. A civil emberek kutyái számára elérhetővé tette azokat a kiképzési formákat - nyomkövető, őrzővédő - amelyeket akkoriban csupán a munkakutyák kaphattak meg. A kutyák neveléséhez négy alapelvet tűztek ki: játékosság, barátságosság, közérthetőség és közvetlenség, s módszereiket minden esetben bántalmazás-mentesen alkalmazták, és alkalmazzák. A Dog For Life mára már harmincegy különféle programot kínál, amelyeket szakképzett felügyelet mellett, az iskola saját modern kialakítású, és felszereltségű udvarán tanítanak a kutyáknak. A gazdik saját igényük szerint válogathatnak az egyes programok közül az alapján, hogy házi kedvencüket milyen irányban szeretnék fejleszteni.
Többek között tartanak 2,5 illetve 6 hónapos kor közt lévő kutyák számára nevelő tanfolyamot, csoportos képzéseket, valamint általános szocializálódási, az életbe való beilleszkedést segítő programot, alapvető engedelmességi, illetve ételmegtagadási képzéseket is. Speciálisan cégek, vállalatok számára is képeznek ki őrzővédő kutyákat, amelyek nem agresszívek, nem okoznak balesetet csupán akkor támadnak, ha szükséges. Állatterápiás, ingyenes programcsomagot is kínálnak különböző szociális segítséget nyújtó intézmények kutyái számára, valamint kutyakiállításokra való felkészítést is vállalnak.
Továbbá kutyakozmetikai, kutyapanzió, és macskapanzió szolgáltatással is rendelkeznek. A gazdik, amennyiben különböző okok miatt nem tudják felügyelni állatukat, szakemberekre bízhatják őket. A kutyával először pszichológiai tesztet végeznek el ennek segítségével mérik fel, hogy az állat hogyan viseli majd az új környezetet. A kutyapanzió szolgáltatás szintén igényre szabott, hiszen alkalmazkodik a kutya megszokott hétköznapjaihoz, a Dog For Life szakemberei úgy foglalkoznak vele, ahogyan azt a gazdi is tenné.
A Dog For Life szolgáltatási mellett olyan állatbarát felszereléseket is forgalmaz, amelyek segítségével a gazdi odahaza is fegyelmezni tudja kutyáját. A teljesen környezetkímélő, nem hálózatról működő villanypásztor berendezés bárki számára elérhető. Ez egyike a leghatásosabb „távoltartó" módszereknek, amelyet házának kertjében bárki könnyedén felszerelhet.
Román József, nemcsak hogy elsőként létrehozott Szatmáron egy profi kutyakiképző iskolát, hanem szatmári kutyásként először jelentet meg egy, a kutyaneveléshez tanácsokkal szolgáló kézikönyvet. A román nyelvű kiadvány országos terjesztésben kerül a könyvpiacra, s a kutyaválasztási tanácsok, és kutyanevelési stratégiák mellett tesztkérdéseket is tartalmazni fog, amelyek egy adott séma alapján segítenek megállapítani, hogy kutyánk szerint milyen gazdák vagyunk.
A Dog For Life Kutyakiképző Iskolába minden állat-egészségügyi szempontól kifogásolhatatlan dokumentumokkal rendelkező kutya beiratkozhat. Részletesebb tájékoztatás Román Józseftől, okleveles kutyakiképzőtől, a Dog For Life vezetőjétől a 0744 197 650-es , vagy a 0733 081 976-os telefonszámon kérhető, illetve bővebb információkért kattintson a www.dogforlife.ro oldalra.