A települések ahol az elkövetkező napokban megfordulnak: a Szokond községhez tartozó Felsőboldád, a Nagytarna melletti Bocskó, Túrterebes, Nagymadarász, Szatmárzsadány és Tasnádszarvad. Ha nem tudnak mindenkihez eljutni, akkor jövő héten folytatják a kampányt - fejtette ki a közegészségügyi hatóság munkatársa. A kampány eredményességéről május 8-án fogják értesíteni a minisztériumot.
Az oltásoknak köszönhetően az utóbbi öt évben nem fordult elő a megyében rózsahimlős és tetanuszos eset. A vakcinák nagy részét az európai uniótól kapott készítmények alkotják, ilyen például a két leggyakrabban használt oltás: a DTP, amit a tetanusz elleni használnak, és a Tetraxim, amit gyermekbénulás, poliomielitisz ellen adnak be. Ezekből 500 darabot szeretnének az elkövetkező héten szétosztani a gyerekek között.
Amint Dorina Dragos-Guran, a megyei közegészségügyi hatóság vezetője elmondta, a már ismertetett védőoltásokon kívül vannak nem kötelezőek is, amelyeket a szülök opcionális kérhetnek gyermekük számra, hogy ezzel is súlyos betegségeket előzzenek meg.
Ilyen például a beta-hemolitikus streptococcus által okozott fertőzés, amely a 2 hónap és 2 év közötti korosztályt veszélyezteti. Ezt a típust főleg a külföldről hazatért szülők ismerik és kérik gyermekeik számára - tette hozzá. A kiegészítő oltásokról a család és gyermekorvosoknál lehet érdeklődni, ezek ára több tíz lejtől több százig terjedhet, mert többnyire külföldről importált készítményekről van szó.