Hétfőn ért véget a veszélyeztetett fajok kereskedelmével foglalkozó világkonferencia.
Véget ért a veszélyeztetett fajok kereskedelmével foglalkozó világkonferencia, amelynek egyes döntéseit örömmel fogadták a zöld szervezetek, ám vannak elszalasztott lehetőségek.
Bizonyos tekintetben sikeresnek mondható a veszélyeztetett fajok kereskedelmével foglalkozó világkonferencia, mert kulcsfontosságú döntések születtek az európai angolna, a fűrészhalak, az elefántok és a tigrisek érdekében. Ám számos, kereskedelmi mennyiségben exportált faj védelmére nem tették meg a szükséges lépéseket a tagországok.
Az említésre érdemes természetvédelmi sikerek közül kiemelkedő a tigrisfarmok ellen, konszenzussal elfogadott határozat: elvetették azt a javaslatot, hogy fogságban szaporított tigrisek testrészei kereskedelmi forgalomba kerülhessenek. A világ egyértelműen arra szólítja fel Kínát, hogy ne engedélyezze újra a tigris testrészekkel folytatott belkereskedelmet, hiszen ezzel az intézkedéssel jelentősen hozzájárul a vadon élő tigrisek védelméhez.
Az idén is központi témák között szerepeltek az afrikai elefántok és az elefántcsont kereskedelem, amely témában végül kompromisszumos megoldás született és korlátozott kereskedelmet engedélyeznek.