A környezetvédelmi szemináriumon részt vett több környezetvédelmi ügynökség, köztük a Szatmár, Bihar, Kolozs, Beszterce-Naszód megyék küldöttei, környezetvédelmi szakemberek, valamint az ECO ROM Ambalaje bukaresti cég képviselői. A csomagolóanyagok kezelése napjainkban és a jövőben címmel meghirdetett konferencián elhangzott, hogy rövid időn belül sor kerül egy új környezetvédelmi törvény kidolgozására, melynek értelmében többletadót kell fizetniük a biológiailag nem lebomló műanyag- tasakokat forgalmazó cégeknek, remélve, hogy így sokkal többen fognak áttérni az újrahasznosított pappírból, textilből készült, lebomló tasakok forgalmazására.
Sajnos Romániában egyre nagyobb problémát jelent a szemétkezelés, azon belül pedig a műanyagtasakok széleskörű elterjedése. Évente minden lakos 250 darab műanyag csomagolót használ el, melyeknek lebomlási határideje akár 100 év is lehet, ezért mindenképpen arra kell ösztönözni a lakosokat és a gyártókat, hogy próbálják mellőzni ezeket.
Amint a konferencián Sorin Cristian Popescu, az ECO ROM Ambalaje vezérigazgatója elmondta, a legnagyobb műanyagzacskókat forgalmazó cégek Szatmárnémetiben is a bevásárlóközpontok, ezért a jogszabály életbelépése előtt minden multinacionális céget tárgyalni hívnak, remélve, hogy így önszántukból fognak áttérni környezetkímélőbb megoldások használatára.