A hatóság az elmúlt hetekben végzett nagyszabású vizsgálatainak eredményét közölte. A megsemmisített tej a teljes havi termelés 0,03 százalékát, a tejtermékeknél 1,66 százalékát teszi ki. A hatóságok összesen 1335 mintát vettek, és ebből 67 esetben találtak aflatoxinnal szennyezett tejet vagy tejterméket. Az ellenőrzött 785 tehénfarm közül 34-ben találtak aflatoxinnal szennyezett tejet.
A román hatóságok újfent arról biztosították a lakosságot, hogy az üzletek polcain található áru fogyasztható.
Az elmúlt időszakban Romániában több élelmiszerbotrány robbant ki. A norvég Orkla Foods csoporthoz tartozó, Kovászna városában működő Ardealul konzervgyár 30 ezer marhahúskonzervet zárolt a kereskedők raktáraiban, mert felmerült az a gyanú, hogy lóhúst tartalmaz.
Az élelmiszerbiztonsági hatóság közölte, hogy a konzervekben a lóhus nem haladta meg az 1 százalékot, ami azt jelenti, hogy a megengedett határértéken belül van. Ennek ellenére a konzervgyár közölte, a lefoglalt árut visszavonják, mert az eredmények azt mutatják, hogy "a termékek nem felelnek meg a csoport belső szabványainak".
Hamisnak bizonyult a antibiotikummal szennyezett pulykahús gyanúja, miután Németországból a román hatóságok olyan jelzést kaptak, hogy román cégtől szennyezett pulykamell érkezett Németországba. Vladimir Manastireanu, a hatóság ideiglenes elnöke elmondta: a román fél bizonyította ártatlanságát, és megkérte az európai élelmiszerbiztonsági rendszerben dolgozókat, hogy alaposan ellenőrizzenek minden adatot még mielőtt egy tagállamot meggyanúsítanak.
Az élelmiszerbiztonsági hatóság a legdrasztikusabb intézkedést egy darált húst forgalmazó kisebb román cég ellen foganatosította, amelyet bezárt, miután kiderült, hogy a marhahús gyanánt lóhúst forgalmazott.