Az intézmény a tavaly megközelítőleg tízezer bírságot rótt ki, ám ennek csak a felét tudta behajtani. A megbüntetett autók mintegy 10%-a külföldi, 10%-át nem tudják azonosítani, 25%-uk pedig más megyéből származik. A külföldiekkel ellentétben más megyébe el tudja ugyan küldeni a jegyzőkönyvet a Parkolási Felügyelet, az ott befizetett összegből viszont az ottani kassza gazdagszik, abból Szatmárnémeti nem részesül.
„A kerékbilincs visszavezetésével végre mindenki fizetne, aki hibázott, nem csak a szatmáriak", mondta Neacsu. Az Felügyelet a tavaly 101.040, a bírságokból származó lejt utalhatott át a város kasszájába, szemben az egy évvel korábban regisztrált 135.250 lejjel.
A tavalyi év elején azért kellett abbahagyniuk a bilincselést, mert egy fizikai személy pert indított, mondván: az érvényben lévő határozat miatt a Felügyelet munkaköre érinti a közlekedési rendőrségét. Ez a passzus még abban az időben maradt benne, magyarázta Neacsu, amikor a két fent említett intézmény együttműködött. „Módosítottuk a határozatot, amennyiben pedig ezt a városi tanács is elfogadja, akkor akár tavasszal visszatérhetnek a bilincsek", mondta.
A Felügyelet vezetője ennél is drasztikusabb megoldást szeretne: reményét fejezte ki, hogy még az idén lehetővé válik a szabálytalanul parkoló autók elszállítása. „A legtöbb romániai nagyvárosban működik ez a dolog. Több kollégával egyeztettünk és készül a jogilag megtámadhatatlan határozattervezet", mondta Neacsu.
Felhívta ugyanakkor a figyelmet, hogy az általa vezetett intézmény csak a fizetett parkolóhelyeket vigyázza fel, illetve a járdán, zöld övezeten parkoló autósokat bírságolhatja meg. A tilosban parkolókat pedig a rendőrség.
„Szatmárnémetiben megközelítőleg 40 ezer autóra 1998 fizetett parkolóhely jut. Mi csak meg szeretnénk védeni azokat, akik rendszeresen fizetnek azoktól, akik őket kihasználják és ezzel visszaélnek".