Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, ám egyértelműen a Basel játékosai voltak veszélyesebbek. Amíg a Steaua, amelyben a szatmári Florin Gardos végig a pályán volt, Stanciu és Tanase két távoli lövéséig jutott csak, addig Frei már a 10. percben veszélyeztetett, Georgievskinek két perccel később pedig a gólvonalról kellett mentenie Ivanov fejesét követően, míg a 30. percben Stocker csavarása után a kapufán csattant a labda.
A pihenő után aztán alig telt el három perc, a vendégek vezetést szereztek. Latovlevic mintha még fejben az öltözőben lett volna, úgy passzolt keresztbe. Streller lecsapott a labdára, Diazhoz játszott, aki olyan 25 méterről pazarul csavart a felső sarokba.
A gól kényelmessé tette a svájciakat, a Steaua pedig egyre nagyobb erőket mozgósított az egyenlítés érdekében. Az utolsó húsz percben kapuja elé szegezte a vendégeket a román csapat, ám komoly helyzetig nem igazán jutott. A 74. percben aztán Popa passzolt középre Tatuhoz, ekkor még hibázott a brazil. A 88. minutumban viszont megelőzte védőjét, és a léc alá vágta Popa passza után a Steaua idei első BL-gólját - beállítva ezzel a végeredményt is.
A csoport másik meccsén az eddig hibátlan Schalke már az 5. percben gólt kapott, majd a Chelsea szétkontrázta ellenfelét: a szünet után előbb Torres szerezte meg második gólját, majd Hazard állította be a 3-0-ás végeredményt.
Ami a többi mérkőzést illeti, az F jelű halálcsoportban két 2-1-es idegenbeli siker született. A Dortmund Mhitarjan és Leandowski góljaival nyert Londonban az Arsenal ellen, míg a Napoli Marseille-ből vitte el a három pontot Callejon és Zapata találataival. Ezzel a Marseille gyakorlatilag búcsút mondhat a kupatavasznak, míg a másik három csapat egyaránt hat ponttal várja a folytatást.
A G csoportban is két idegenbeli siker született. Diego Costa mesterhármasával az Atletico Madrid simán nyert Bécsben az Austria ellen, ezzel továbbra is hibátlan és gyakorlatilag már továbbjutott. A másik találkozón a Porto a 6. perctől emberhátrányban játszott a Zenit ellen és hiába a hősies küzdelem, Kerzsakov hajrában szerzett fejes góljával az oroszok végül elvitték a három pontot.
Az est rangadója nagy küzdelmet és taktikai csatát hozott, igazán látványos meccset azonban nem. A Milan az első perctől kezdve foggal-körömmel védekezett a Barcelona ellen, ráadásul a 9. perctől volt is mit védenie: Mascherano hibája után Robinho lőtte kapuba Kaka passzát. Az olaszok előnye alig negyed órát tartott, ekkor Zapata hibázott, Messi büntetett. A folytatásban a katalánok előtt adódott még néhány nagyobb gólhelyzet, ám mivel mindkét csapat úgy gondolta, nem kockáztat sokat, így már nem változott az eredmény. Glasgow-ban az Ajax védője, Denswil volt a találkozó negatív hőse: előbb összehozott egy tizenegyest, majd rajta pattant meg egy lövés - a Celtic 2-1-re nyert az Ajax ellen.
Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló:
E csoport:
Steaua Bucuresti-FC Basel 1-1
gólok: Tatu (88.) illetve Diaz (48.)
a hazaiaknál a szatmári Florin Gardos végig a pályán volt
FC Schalke 04 -Chelsea 0-3
gólok: Torres (5., 69.), Hazard (87.)
a hazaiaknál Szalai Ádám a 71. percben lépett pályára
A csoport állása: 1. Chelsea 6 pont, 2. Schalke 04 6 p., 3. FC Basel 4, 4. Steaua 1p.
F csoport:
Arsenal-Borussia Dortmund 1-2
gólok: Giroud (41.) illetve Mhitarjan (16.), Lewandowski (82.)
Olympique Marseille-Napoli 1-2
gólok: Andre Ayew (85.) illetve Callejon (42.), Zapata (67.)
A csoport állása: 1. Arsenal 6 pont, 2. Borussia Dortmund 6p., 3. Napoli 6p. , 4. Olympique 0p.
G csoport:
FC Porto -Zenit 0-1
gól: Kerzsakov (86.)
Austria Wien -Atlético Madrid 0-3
gólok: Diego Costa (8., 20., 53.)
A csoport állása: 1. Atlético Madrid 9 pont, 2. Zenit 4p., 3. FC Porto 3p., 3. Austria Wien 1p.
H csoport:
Celtic Glasgow -Ajax Amsterdam 2-1
gólok: Forrest (45., 11-es), Kajal (54) illetve Schöne (90.)
AC Milan-FC Barcelona 1-1
gólok: Robinho (9.) illetve Messi (23.)
A csoport állása: 1. FC Barcelona 7 pont, 2. ACMilan 5p., 3. Celtic 3p., Ajax Amsterdam 1p.