A jeruzsálemi mentőszolgálat hat sebesültről, köztük több életveszélyes sérültről számolt be. A 10-es tévécsatorna szerint az összecsapásban több rendőr is megsebesült. A biztonsági erők üldözőbe vettek egy harmadik merénylőt, aki szemtanúk állítása szerint egy közeli jesivába, vallási iskolába menekült, de a helyszínre érkezett terrorellenes kommandó katonái nem találtak senkit az épület átvizsgálásakor.
Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök közleményében kemény választ" ígért a zsinagóga elleni merényletre, s a Hamász és Mahmúd Abbász palesztin elnök erőszakos uszítását tette felelőssé az akcióért, amelyet szerinte a nemzetközi közösség nem vesz figyelembe. Abbász egyébként maga is elítélte a támadást.
A Londonban tartózkodó John Kerry amerikai külügyminiszter a támadás után telefonon beszélt Netanjahuval, a palesztin vezetőket pedig felszólította, hogy a leghatározottabban ítéljék el az "értelmetlen brutalitást", és hozzanak megfelelő intézkedéseket, hogy az ne ismétlődhessen meg.
A merénylet Har Nof nyugat-jeruzsálemi vallásos lakónegyedben történt, de a támadók a kelet-jeruzsálemi Dzsabel-Mukaber arab negyed lakói, akik igazolványaik birtokában szabadon közlekednek egész Izrael területén. A tv értesülése szerint mindketten jól ismerték a helyszínt, egyikük egy szomszédos boltban, a másik a zsinagóga takarítójaként dolgozott.
A tévében megszólaló izraeli illetékesek szerint a rendőrségnek nem volt előzetes tudomása a készülő támadásról, noha az valószínűleg több napja szervezett akció volt. Jichák Aharonovics belbiztonsági miniszter a helyszínen tartott sajtótájékoztatóján súlyos merényletnek nevezte és a palesztin médiában folyó "uszítással" magyarázta a történteket, s önmérsékletre szólította fel az izraelieket. Megígérte, hogy fokozott rendőri jelenléttel próbálják elejét venni a további jeruzsálemi terrorakcióknak.
A Hamász nem vállalta magára a támadást, de üdvözölte és hősies tettnek" nevezte azt. Musir al-Maszri, a Hamász gázai szóvivője szerint az természetes reakció" egy palesztin buszsofőr vasárnapi kivégzésére". Az Iszlám Dzsihád terrorszervezet is örömmel fogadta és "a megszállók bűneire adott természetes válaszként" értékelte a történteket.
Hétfőn Kelet-Jeruzsálemben zavargások voltak, miután egy autóbuszban felakasztva találtak egy palesztin sofőrt, aki a rendőrség szerint öngyilkos lett, a palesztinok szerint viszont megölték. Az utóbbi hetekben pattanásig feszült a helyzet Jeruzsálemben, több támadásban legkevesebb hat izraelit öltek meg Izrael-szerte palesztin merénylők.