A hatóságok összesítése szerint legalább kétmillió embert érintett a tájfun a szigetország 41 tartományában, legkevesebb 23 ezer épület romba dőlt vagy károkat szenvedett, a tengerparti települések romhalmazzá váltak. Az NHK japán közszolgálati tévécsatorna helyszíni beszámolói szerint a szigeten mindenhol holttestek hevernek, a tájfun által teljesen elpusztított leytei székvárosban, Taclobanban fosztogatások kezdődtek.
Közben a Haiyan tájfun hétfő reggel meggyengülve elérte Vietnam északi részét és Kína déli partvidékét. Ott nem okozott olyan súlyos károkat, mint a Fülöp-szigeteken, ahol a széllökések ereje helyenként elérte a 378 kilométeres óránkénti sebességet.
Számos ország és segélyszervezet kapcsolódott be a Fülöp-szigetekiek megsegítésébe.
Barack Obama amerikai elnök vasárnap este kifejezte részvétét a több mint tízezer halálos áldozat miatt, és együttérzését a katasztrófa sújtotta több millió emberrel. Washington elindította az első segélyszállítmányokat a szigetországba. Chuck Hagel védelmi miniszter elrendelte, hogy az Egyesült Államok Csendes-óceáni Parancsnoksága nyújtson segítséget az áldozatok felkutatásában és mentésében.
Brüsszel életbe léptette az Európai Unió Polgári Védelmi Mechanizmusát, hogy összehangolható legyen az európai segítségnyújtás - közölte hétfőn az Európai Bizottság. Az EU Vészhelyzeti Reagáló Koordinációs Központjának két szakértője már a helyszínen elemzi a helyzetet. Az EU vasárnap a legégetőbb szükségletekre 3 millió euró rendkívüli segítséget ajánlott fel. Andris Piebalgs fejlesztéspolitikai uniós biztos, aki a Fülöp-szigeteken tartózkodott, amikor a vihar lesújtott az országra, további 8 millió euró uniós segítséget ajánlott fel Mindanao térségének helyreállítására.
A "kolosszális" szükségletek kielégítésére több uniós tagállam is segítséget ajánlott fel.
Ferenc pápa 150 ezer dollárt küld a Fülöp-szigeteken végigsöprő Haiyan tájfun károsultjainak megsegítésére. A pénzt a leginkább érintett térségek egyházi szervezetei között osztják szét.
A nemzetközi vöröskereszt föderációja (IFRC) a sürgősségi alapjából 475 ezer svájci frank gyorssegélyt biztosított a károsultak támogatására, és felhívást tett közzé a Fülöp-szigeteki vöröskereszt támogatására. Az elsőként segítséget felajánló amerikai, ausztrál, brit, német, finn és holland vöröskereszt mellett - amelyeknek egyes segélycsapatai már a helyszínen dolgoznak - számos ország nemzeti társasága fordul sürgősségi felhívással a nyilvánossághoz.