Szatmár megye a Szatmári Fiatalokért Kulturális Egyesületen (SZAFKE) keresztül nyújtott be pályázatot erre az együttgondolkodásra, amely révén az összeverődött kis csapat egy egész hétvégét töltött együtt, de azóta is folyamatos a tervezés. Az alábbiak bontakoznak ki, hogy megfelelőképpen lehessen képviseltetni magunkat, a kultúránkat, s azt a büszkeséget, hogy Kolozsvár azért is fejlődhet és gazdagodhat, mert a többi erdélyi város emberi erőforrásának egy részével gazdagodik.
A terveik szerint egy teljes hétvégét töltene a csapat Kolozsváron, ahol többek között arra kérnék az ott élő szatmáriakat, hogy látogassanak el az általuk felépített helyszínre és helyezzék el az ott lévő hatalmas térképen a kolozsvári lakóhelyüknek megfelelő kis gombostűt. Egy színnel, ha csak egyetemistaként élnek ott, s egy másik színnel, ha már letelepedtek. Ezen a térképen a szervezők tervei szerint látszani fog, hogy mennyi szatmári él - természetesen messze lesz ez a valódi statisztikai adatoktól - Kolozsvárott.
Fiatal képző- és fotóművészek kiállításai lesznek megtekinthetőek a hétvégi standon, s ezekből a kiállított művekből készült képeslapokat ajándékoznak majd az oda látogatóknak. A legnagyobb terv azonban az, hogy a város néhány ikonikus épületét 2-3 méteres makett formájában elviszik Kolozsvárra, hogy azoknak, akiknek haza húz a szívük, legyen hol megpihenniük Kolozsvár egyik főterén egy kávét vagy egy teát elfogyasztva, s beszélgetve azokról az időkről, amikor még Szatmáron éltek vagy éppen azt tervezgetve, hogy milyen lesz, ha hazatérnek.
„Esténként szatmári fiatalok zenélnek majd, s az egész hangulatát belengi majd elképzeléseink szerint a multikulturalitás, amely a városunk jellemzője. Éppen ezért román és német nemzetiségű fiatalokkal együtt valósítjuk meg ezt" - magyarázta még Őri-Pákay Franciska