Victor Piturca alaposan megkavarta a kártyákat az Andorra elleni, pénteki mérkőzéshez képest. Kikerült a kezdőből Lobont, Latovlevici, Chiriches, Maxim, Torje és Keserü, helyükre Tatarusanu, a szatmári Gardos, Rat, Bucur, Tanase és Marica került. Ezzel együtt a csapat roppant gyengén kezdett, a 23. percig csak a szerencse és Tatarusanu akadályozta meg, hogy Vassiljev és Kink nem szerzett két gólos előnyt a vendégeknek. Miközben Robben góljával Hollandia már vezetett Isztambulban, Románia is kezdett ébredezni: Stancu és Tanase lehetőségei után a 30. percben előbbi harcolt ki büntetőt, melyet Marica értékesített is. A vezető találat szárnyakat adott, Marica (kétszer is), Bucur és Tanase sorra került helyzetbe.
Talány, mi történhetett a szünetben, a hazai lendület ugyanis eltűnt, második félidőt is az észtek kezdték jobban, Kink pedig hajszál híján kiegyenlített. Gólt lőtt közben Sneijder Isztambulban, ezzel gyakorlatilag biztossá téve a holland győzelmet és román pótselejtezőt. Bukarestben a hazaiak ezúttal is az utolsó negyed órára kezdtek éledezni, Lazar, majd Grozav lehetőségei után pedig a 81. percben Marica váltotta góllá Matel beadását, bebiztosítva ezzel Románia győzelmét.
Az ideiglenesen megbízott Csábi János irányította Magyarország az első játékrészben kialakított ugyan néhány helyzetet, gólt azonban nem tudott lőni. A támadások döcögősek voltak, az átütő erőt nem lehetett érezni a nemzeti csapaton, ezt a közönség két alkalommal is hangos "Ébresztő, ébresztő!" rigmussal jelezte. Az andorraiak némi meglepetésre többször is eljutottak a magyar tizenhatosig, sőt, helyzeteik is voltak. A 90. válogatottságát ezen a meccsen ünneplő Király Gáborhoz háromszor gurították haza a labdát a félpályáról, ezekre a megmozdulásokra a nézők füttyszóval reagáltak.
A szünet után nem sokat változott a játék képe, néhány perc után mégis megtört a jég, előnyhöz jutott a hazai gárda: Dzsudzsák futott el a bal oldalon, az alapvonal közeléből középre adott labdáját pedig Nikolics fejelte öt méterről a kapu bal felső sarkába. Andorra azonban - önmagához képest - változatlanul veszélyesen futballozott. A magyar válogatott továbbra is szenvedett, a szurkolók fütyültek, egy újabb bal oldali beadás azonban bebiztosította a hazai sikert. Ezúttal 77. percben Vanczák adott középre, a becsúszva menteni akaró Lima pedig úgy ért bele, hogy a labda átpattant a kapujából kimozduló Polon és az a hálóba hullott.
Győzelmével Magyarország végül a D csoport 3. helyén végzett Törökország, Észtország és Andorra előtt, de Hollandia és Románia mögött. A nap folyamán Oroszország és rövid történelme során első alkalommal Bosznia-Hercegovina is megnyerte csoportját, ezzel pedig kijutott a világbajnokságra. Az est pechese Dánia, ő lett ugyanis a leggyengébb csoportmásodik, így az ő helyezése nem ér egyedül pótselejtezőt.
Románia október 21-én, hétfőn tudja meg, kivel kell megvívnia a világbajnoksági részvételért. A leendő ellenfél az Ibrahimovic fémjelezte Svédország, a Ronaldo fémjelezte Portugália, a Mandukic fémjelezte Horvátország vagy a Karagunisz fémjelezte Görögország lehet. Rajtuk kívül Franciaország, Ukrajna és óriási meglepetésre Izland pótselejtezhet. Az alig 332.000 lakosú szigetország a 6. (!) kalapból indulva végzett a második helyen. Az izlandi álom akkor lenne persze teljes, ha a csapat kijutna Brazíliába. Az északi mesét azonban már senki sem veheti el tőlük.
D csoport, utolsó selejtezőkör:
Magyarország - Andorra 2-0
gólok: Nikolics (51.), Lima (77., öngól)
Románia - Észtország 2-0
gólok: Marica (30., 11-es, 81.)
Törökország - Hollandia 0-2
gólok: Robben (9.), Sneijder (50.)
A csoport végeredménye:
1. Hollandia 10 9 1 - 34- 5 28 pont
2. Románia 10 6 1 3 19-12 19
3. Magyarország 10 5 2 3 21-20 17
4. Törökország 10 5 1 4 16- 9 16
5. Észtország 10 2 1 7 6-20 7
6. Andorra 10 - - 10 0-30 0