A szülők színétől még eltérő színű borjak két különböző nősténytől egy hét különbséggel születtek. A kicsik most fűtött istállójukban erősödnek - közölte Révészné Petró Zsuzsanna, az állatpark szóvivője.
A parkban jelenleg négy ivarértett antilopot, egy bikát és három tehenet tartanak. A tavalyi - szintén kétborjas - szaporulat után a most született kicsikkel együtt már nyolcra emelkedett a nyíregyházi antilopcsorda létszáma.
Az addax - más elnevezéssel mendesz - antilop kifejlett egyedei piszkosfehér-világosbarna színűek, 150-170 centiméter magasak, az állatok tömege 60-120 kilogramm között változik. Mindkét nemnek vannak szarvai, amelyek átlagosan 75 centiméter hosszúak. A téli időszakban szőrük besötétedik és barnássá válik, a világos színezet azonban a hason és a lábakon megmarad. Érdekesség, hogy a fiatal egyedeken is jól megfigyelhető az orr körüli sötétebb rajzolat, amelyre latin nevük is utal, ugyanis a tudományos nevükben látható nasomaculatus szó foltos orrút jelent.
A faj régen óriási területeken élt Észak-Afrikában, az összes antilopfaj közül ez alkalmazkodott a legjobban a sivatag szélsőséges körülményeihez: ha az állat másképpen nem jut vízhez, a gyér sivatagi növényzetből képes fedezni szükségleteit.
A mendesz antilop 5-20 példányt számláló csordákban él, amelyeket egy-egy domináns bika vezet. Mára állományuk jelentősen megritkult, olyannyira hogy a vörös könyvet készítő Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) a kihalással fenyegetett állatfajok közé sorolja. Megmentésük érdekében az Európai Állatkertek Szövetsége tenyészprogramot indított, a visszatelepítések nemzetközi összefogással jelenleg is zajlanak.