Felkészülésük és teljesítményük nem csupán az akaraterő és a hit diadala, hanem példamutató is: „épeknek" és fogyatékkal élőnek egyaránt. A paralimpikonok teljes életet élnek a szűkebb, betegség, vagy baleset korlátozta lehetőségeken belül is. Sportolnak, nem is akárhogyan.
A paralimpia többet jelent egyszerű sportversenynél, hiszen a közönség lehetőséget kap arra is, hogy megismerkedjen a fogyatékkal élőkkel, ami az érintetteknek bátorításul szolgál. A közvetlenül az olimpia utáni eseményen 33 sportoló képviseli a magyar színeket 9 sportágban, atlétikában, asztaliteniszben, erőemelésben, evezésben, judóban, sportlövészetben, teniszben, úszásban és vívásban.
Az úszó és a vívó csapat lesz a legnépesebb, előbbiben a négy évvel ezelőtti bajnok Sors Tamás címe megvédésére készül, míg utóbbiban szerepel majd Szekeres Pál is, aki többszörös paralimpiai bajnok.
Négy éve Pekingben egy arany és öt bronzéremmel zárt a magyar küldöttség. A londoni játékokon az elmúlt évi világversenyek eredményei és az aktuális világranglisták alapján nyolc-tíz érem megszerzésében bízik a Magyar Paralimpiai Bizottság.
Hétköznap 22 óra 20 perctől, hétvégén 24 órakor illetve 24 óra 30 perces kezdettel 50 perces összefoglaló látható az M2-n, míg az M1-n mindennap, általában 12 órától 52-60 perces összeállítással jelentkezik.
Az itthon dolgozó csapat mellett a helyszínen ötfős stáb: Balogh Ernő és Szőke Viktória riporterek, Czák Norbert és Vidovics György operatőrök és Kércsi Gábor a nemzetközi ügyek koordinátora munkálkodik majd azon, hogy jobban megismerjük ezeket a fantasztikus sportolókat, akik mindenki számára igazi példaképek lehetnek.
A Kossuth Rádió a szokásos napi sportadásaiban (hétköznap 20.05-20.25 és 23.20-23.30, hétvégén 18.50-19.00, 20.05-20.30, 23.20-23.30 a Sportvilágokban), valamint a Krónika műsorokban számol be a Paralimpiáról. A riporter P. Fülöp Gábor lesz.