Nem vitás: az ágybéli boldogság is a részleteken múlik. Nem árt tudnunk, hogy mikor mit és mivel. Vannak hitek és tévhitek. Összeállításunkból megtudhatod, mire figyelj, és mivel nem érdemes foglalkoznod.
- Bizonyos élelmiszerek serkentik a nemi vágyat
Félig igaz! A vágykeltő élelmiszerek részben a képzelet szülöttei. Másokról szakemberek is elismerik jótékony hatásukat.
- A képzelgések fokozzák a nemi vágyat
Igaz. A vágy fantáziából is táplálkozhat; intenzívebb lesz tőle a szexuális kapcsolat.
- Szeretkezés előtt a nőnek ölelésekre van szüksége
Igaz. A nők sokkal fogékonyabbak az ölelésre, gyengédségre, mint a férfiak. Ezért különösen fontos számukra az előjáték.
- A nő csak akkor jut a csúcsra, ha partnere megtalálta a G-pontját
Nem igaz. A nő G-pontja valóban erogén zóna. Azonban izgatása ritkán vált ki orgazmust.
- Egy házasságban az idő múlásával csökken a szexuális étvágy
Nem igaz. A szexuális vágy csökkenése nem évfüggő. Nagyon fontos, hogy a partnereknek legyen kedve a szeretkezéshez. Persze nemcsak a testet, a vágyat is ápolni kell.
- Vannak a szerelemnek jobban kedvező évszakok
Igaz. A tavaszi napfény hatására fokozódik a vágyhormon termelődése. Az őszre pedig a termékenység jellemző. Ilyenkor a párok gyakrabban szeretkeznek. Nem véletlen, hogy a születések száma minden év júniusában megugrik.
Nagy kétségek
- A nőnek kevesebb szexre van szüksége, mint a férfinak
Nem igaz. Bár sokáig hitték, hogy a férfiaknak nagyobb a szexuális étvágya. Ma már az orvosok kételkednek ebben. Sok férfi páciensük ugyanis arról számol be, hogy barátnőjük, feleségük milyen gyakran akarja.
- Egy kapcsolat akkor sikeres, ha a partnerek mindig eljutnak az orgazmusig
Nem igaz. Nem szabad összekeverni az orgazmust az élvezettel. A csúcs azonban kétségtelenül az, ha mindketten eljutnak az orgazmusig.
- Szülés után rögtön lehet szeretkezni
Igaz. De a kismamák többségének szüksége van néhány hétre, hogy a kedve visszatérjen.
- A menstruáció idején nem lehet teherbe esni
Nem igaz. Persze ritkán, de megeshet a dolog.
A test és betegségei
- Az alkohol növeli a szexuális teljesítőképességet
Nem igaz. Az elején kellemes, lebegő érzést adhat, növelheti az önbizalmat. De ugyanilyen gyorsan csökkenti a teljesítőképességet. A férfiaknál merevedési zavart okozhat, a nőknél tompítja az érzékiséget.
- A szeretkezés fogyaszt
Nem igaz. Nincs összefüggés a testsúly és a szeretkezés gyakorisága között, még ha közben kalóriát égetünk is el.
- Ha valaki szívbeteg, ne szeretkezzen!
Nem igaz. Gyakran éppen a kardiológusok javasolják, mert az aktus hatására elmúlik a belső feszültség.
- Ha egy nő frigid, az is marad élete végéig
Nem igaz. A vágy és az orgazmus hiánya nem gyógyíthatatlan. Soha nem késő, hogy a nő felfedezze a testét és az élvezetet.
- Az önkielégítés káros az egészségre
Nem igaz. Ellenkezőleg, kiváló módszer arra - kortól és nemtől függetlenül -, hogy az ember megismerje testét és erogén zónáit.
Szexualitás egy életen át
- Tizenhét év az ideális kor a szexuális élet elkezdésére
Nem igaz. Nincs sem alsó, sem felső korhatár. Mindenki szabadon döntheti el, mikor akarja elkezdeni és mikor van már rá felkészülve. És ha nincs egészségügyi akadálya, életünk végéig nyugodtan szeretkezhetünk.
- A férfi is lehet klimaxos
Igaz. Ötvenfelé a szervezetük kevesebb férfihormont termel. Náluk ez ugyanolyan tünetekkel jár, mint a nőknél: izzadás, hőhullámok, fáradtság érzet... stb. Viszont a férfiaknál (a nőkkel ellentétben) megmarad a termékenység.
- A klimax után a nők már nem találnak örömet a szexualitásban
Nem igaz. A klimax nem jelenti a vágy eltűnését. A modern hormonális kezeléseknek köszönhetően megelőzhetők (megszüntethetők) a változó kor kellemetlen tünetei, így a vágy fenntartható, illetve újraéleszthető. nana