Zsúfolásig telt a kaplonyi templom a csütörtöki, grófi temetés alkalmából.
Gróf Károlyi Lajos hamvai a légtérzár miatt nem érkeztek meg, a 2009. nyarán elhunyt nemes jelképes temetését mégis megtartották Károlyi Consuelo grófnő hamvainak a családi kriptába helyezése mellett. A csütörtöki, különleges szentmisét Papellás István szentszéki tanácsos celebrálta, aki személyesen ismerte a grófot és jó kapcsolatot ápolt vele. Károlyi Lajos végakarata volt az, hogy ő temesse el, Kaplonyban, valamint az is, hogy a gyászszertartás elején felcsendüljön a Himnusz.
A plébános szentbeszédében kihangsúlyozta: mindkét elhunyt élete zarándokélet volt, hiszen nem csak jelképesen zarándokolták végig az élet útját, de 1944-ben menekülniük kellett. Consuelo grófnő Genfben kötött ki, itt hunyt el 1976-ban, Lajos gróf pedig bejárta az egész világot. Brazíliában telepedett le, de Argentínától Kurdisztánon át Grönlandig számos helyen megfordult. Két házassága volt, második felesége, Katalin egészségi állapota miatt nem lehetett jelen a temetésen. A Károlyi-családról Németi János történész tartott rövid előadást, kihangsúlyozva: a Károlyi-család a honfoglaló Kaplyon-nemzetségből eredeztethető, és rengeteget tett a magyar nemzet megmaradása érdekében. A szertartáson a helyi kórus és a Collegium Régizene Együttes is fellépett. Consuelo grófnő urnájának és Lajos gróf jelképes hamvainak az elhelyezésén a szűk családi kör és a sajtó volt jelen.
A család részéről az alábbiak vettek részt a gyászmisén: Francesca Dürkheim, Károlyi Lajos lánya, annak férje, Christian Dürkheim báró, lányaik, Georgina és Sophie, Dőry szül. Károlyi Erzsébet és férje, Dőry László, báró. Jelen volt a Horthy Miklós Társaság is, lévén, hogy Consuelo grófnő ifj. Horthy Miklós első felesége volt. A két új halottal együtt összesen 38 Károlyi-leszármazott nyugszik a kaplonyi kriptában. A világon mintegy 150 Károlyi-leszármazott él.
Károlyi Consuelo grófnő és Gróf Károlyi Lajos temetési szertartása