2010-10-22 01:05:26• hírek • Szatmar.ro

Magyar és román gól az EL-ben

A harmadik forduló lejárta után tulajdonképpen félidejéhez ért a labdarúgó Európa-liga csoportköre. Több olyan csapat is akad, amely már szinte be is biztosította továbbjutását, az esetek nagy részében azonban természetesen még szinte mindenki reménykedhet.

Az A csoportban a Manchester City azon csapatok közé tartozik, amelyek lassan már a sorsoláson érezhetik magukat. Az újgazdag klub az eddig meglepetéseket okozó Lech Poznańt fogadta, a lengyelek cilinderéből azonban ezúttal elfogyott a nyúl, Adebayor triplájával simán nyertek az angolok. Nyeretlen viszont a csoport másik esélyese, az olasz Juventus, amely ezúttal Salzburgban hagyott két pontot: Svento vezető találatára Krasics válaszolt.

A B csoportban a címvédő Atletico Madridnak nem okozott komoly gondot a Rosenborg, Godin, Agüero és Costa góljaival simán verték a spanyolok a norvégokat. A másik meccsen az Arisz Szaloniki 1968 óta ismét nem volt hajlandó veszíteni odahaza, de mivel a görögök támadó alakzata nem jeleskedett, a tartalékos Leverkusen elvitt egy pontot.

A C csoportban a Sporting Lisszabon tovább folytatja a menetelését: miután az előző fordulóban a Levszki Szófiának lőtt egy ötöst, most ugyanezt tette a belga Gent ellen, így három forduló után kilenc ponttal és 12 rúgott góllal magabiztosan vezeti a tabellát. A másik találkozón a Lille Chedjou góljával legyőzte a a bolgárokat, életben tartva ezzel továbbjutási esélyeiket.

A D jelű kvartettben mindössze egy gól esett, ezt a Villarrealt erősítő Ruben szerezte a PAOK Szaloniki ellen. Ezzel a spanyolok konszolidálták első helyüket, mögöttük a Dinamo Zágráb, a PAOK és a Brugge öldöklő harcot folytat.

Nem megy a „szovjetek" ellen az Alkmaarnak az E csoportban: a hollandok ezúttal a Dinamo Kijevtől kaptak ki, ráadásul otthon. Helyzetük még nem reménytelen, de egyre nehezebb, mivel a BATE Boriszov nyerni tudott Tiraspolban.

Az F csoport a meglepetésekről szólt: a hibátlan CSZKA Moszkva palermói győzelme még nem keltett volna komoly szenzációt a tartalékos olaszok ellen, ám a 3-0 már-már kiütést sejtet. Az est hőstettét a svájci második osztályban szereplő Lausanne produkálta, amely 1-3-ről egyenlíteni tudott a Sparta Prága otthonában.

A második osztályú Lausanne nagy feltámadást produkált Prágában fotó: sparta.cz

A G csoportban a Zenit is vigyázott arra, hogy ne szakadjon meg eddigi hibátlan sorozata, simán le is győzte a Hajduk Splitet. Az eddig önmagát csak kereső Anderlecht viszont meglepően könnyen verte az AEK Athént, ezzel visszahozva továbbjutási reményeit.

Hiába sereghajtó a Bundesligában a Stuttgart, az EL-ben a svábok továbbra is százszázalékosak, a Getafe legyőzéséhez ezúttal Marica járult hozzá egy góllal. Tovább tart a svájci Young Boys remeklése, a berniek simán verték a dán Odensét.

A J csoport (és az est) rangadóján a Dortmund és a PSG nem bírt egymással, Sahin góljára Chantome adott választ, így a németek második hazai derbijüket sem tudták hozni, hisz az előző körben kikaptak a Sevillától. Az andalúzok Kanouté góljával nyertek viszont Lvivban, itt érdekfeszítő végjáték várható.

Amennyiben hőstettről beszéltünk a Lausanne esetében, nem mehetünk el szó nélkül a Porto teljesítménye mellett sem. A portugálok Falcao révén szereztek vezetést a Besiktas otthonában, de Maicon 43. percben történt kiállítása után emberhátrányban maradtak. Ez azonban cseppet sem zavarta őket, a szünet után Hulk egy duplával kiütötte a törököket. A másik meccsen a Rapid Wien Szófiában tudott nyerni, ezzel jelezve: ő is szívesen továbbjutna.

A csoport:
Manchester City
- Lech Poznań 3-1
gólok: Adebayor (13., 25., 73.), illetve Tshibamba (50.)
Salzburg - Juventus 1-1
gólok: Svento (36.), illetve Krasics (47.)
A csoport állása: 1. ManCity 7p., 2. Poznań 4p., 3. Juventus 3p., 4. Salzburg 1p.

B csoport:
Arisz Szaloniki - Leverkusen 0-0
Atletico Madrid - Rosenborg 3-0
gólok: Godin (17.), Agüero (66.), Costa (78.)
A csoport állása: 1. Leverkusen 5p., 2. Atletico 4p. 3. Arisz 4p., 4. Rosenborg 3p.

C csoport:
Lille
- Levszki Szófia 1-0
gól: Chedjou (49.)
Sporting Lisszabon
- Gent 5-1
gólok: Salomao (7.), Liedson (13., 27.), Maniche (37.), Postiga (60), illetve Wils (17.)
A csoport állása: 1. Sporting 9p., 2., Lille 4p., 3. Levszki 3p., 4. Gent 1p.

D csoport:
Dinamo Zágráb - Brugge 0-0
Villarreal - PAOK Szaloniki 1-0
gól: Ruben (38.)
A csoport állása: 1. Villarreal 6p., 2. Dinamo 4p., 3. PAOK 4p., 4. Brugge 2p.

E csoport:
Alkmaar - Dinamo Kijev 1-2
gólok: Falkenburg (35.), illetve Milevszkij (22.), Kacseridi (39.)
a vendégeknél Tiberiu Ghioane a kispadról nézte végig meccset
Sheriff Tiraspol - BATE Boriszov 0-1
gól: Sosnovszkij (9.)
A csoport állása: 1. BATE 7p., 2. Kijev 4p., 3. Sheriff 3p., 4. Alkmaar 3p.

F csoport:
Palermo - CSZKA Moszkva 0-3
gólok: Doumbia (34., 59.), Necid (82.)
a hazaiaknál Dorin Goian végig a pályán volt
Sparta Prága - Lausanne 3-3
gólok: Wilfried (10., 23.), Kucka (20.), illetve Meoli (6.), Steuble (75.), Carlos (90.)
A csoport állása: 1. CSZKA 9p., 2. Sparta 4p., 3. Palermo 3p., 4. Lausanne 1p.

G csoport:
Anderlecht
- AEK Athén 3-0
gólok: Busszufa (31.), Lukaku (71.), Juhász (75.)
a hazaiaknál Juhász végig a pályán volt
Zenit Szentpétervár
- Hajduk Split 2-0
gólok: Bukarov (25.), Danny (68.)
A csoport állása: 1. Zenit 9p., 2. Anderlecht 3p., 3. Athén 3p., 4. Hajduk 3p.

- Odense 4-2
gólok: Ntsama (25.), Sutter (34.), Degen (61.), Lulics (74.), illetve Utaka (48.), Sörensen (84., 11-es)
A csoport állása: 1.Stuttgart 9p., 2. Young Boys 6p., 3. Getafe 3p., 4. Odense 0p.