A miniszter az MTI kérdésére elmondta, "nem nagyon látja", hogy "a mostani technikai elképzeléssel, és szakmai hozzáállással" miként szerezhetné meg az RMGC a szükséges engedélyeket a tervezett verespataki aranybánya megnyitásához. "Persze, a beruházó újraértékelheti a saját szakmai hozzáállását, de én szkeptikus vagyok" - tette hozzá a miniszter.
Korodi Attila elmondta, a Verespatak parlamenti bizottság megbízásából a minisztérium saját forrásokból újra elkészíttet bizonyos szaktanulmányokat, amelyek szakmai megalapozottságával kapcsolatban kételyek merültek fel. Ezek között azt a tanulmányt említette, mely a tervezett ciános zagytározó talajvizsgálatára vonatkozott. Megjegyezte, ez azért fontos kérdés, mert ezen múlik, hogy a ciános vegyület bejuthat-e a föld alatti vízkészletekbe.
Korodi Attila elmondta, az RMGC által mellékelt tanulmányt négynapos, télen végzett helyszíni vizsgálat alapján készítették, és mind a Román Akadémia, mind a román geológiai intézet tudományos tanácsa úgy véli, egy ilyen vizsgálathoz több szakértő legalább négyhónapos munkájára van szükség. A miniszter hozzátette, év végéig elkészül a minisztérium finanszírozásával az új szaktanulmány.
Korodi hozzátette, a minisztérium más tárcákkal együtt azokat a tanulmányokat is támogatja, amelyek az arany ciánmentes kiválasztási módjára vonatkoznak.
A miniszter az MTI kérdésére elmondta, általános politikai megegyezés lenne szükséges ahhoz, hogy az Európai Parlament négy évvel ezelőtt elfogadott határozatának megfelelően Magyarországhoz és Németországhoz hasonlóan Románia is törvényt fogadjon el a cián használatának a tilalmáról. Azt is hozzátette, könnyű ilyen döntéseket hozniuk azoknak az államoknak, amelyek nem rendelkeznek kibányászásra váró aranytartalékokkal.