2006-11-05 20:43:46• hírek • Szatmár.ro

Kolozsvári siker

A bajnokságban első ízben szenvedett vereséget a Bukaresti Dinamo.

A román 1. Liga 14. fordulóját rendezték hétvégén. A forduló rangadóját kétségkívül Kolozsvárott játszották, ahol a CFR a Bukaresti Dinamót fogadta. A vasutasok vezetést is szereztek Surdu révén, ám nem sokáig örülhettek, ugyanis egy perccel később Radu Stefan egyenlített. A fordulatos mérkőzésen már-már úgy tűnt, döntetlen lesz a vége, amikor a 88. percben Surdu ismét betalált, így a kolozsváriak tartották otthon a 3 pontot, a fővárosiak pedig első vereségüket könyvelhették el. A bajnokság eredménye egyébként Galacon született, ahol az Otelul szenvedett megalázó, 7-0 arányú vereséget a Rapidtól. További eredmények: Urziveni - FC Arges 0-0, Poli Iasi - Besztercei Gloria 0-1, Temesvári Poli - Farul 1-1, Pandurii - UTA 2-0, National - FC Vaslui 0-1, Jiul - Craiova 1-2. Az élmezőny: 1. Dinamo 39, 2. Steaua 28, 3. Rapid és CFR 26-26 pont.

A magyar NB I 12. fordulójában: Fehérvár-DVTK 2-0, Tatabánya-Győr 2-1, Paks-Pécs 0-1, Vasas-Sopron 0-0, MTK-Honvéd 2-2, Kaposvár-ZTE 3-1, Vác-REAC 0-1. Az élmezőny: 1. MTK 28, 2. ZTE 28, 3. Fehérvár 22, 4. Debrecen 21 pont.