Ez az első alkalom, hogy Peking erre hivatalosan is utalást tesz, jóllehet Kína és az Egyesült Államok, illetve más nyugati országok között már évek óta feszültséget okoz a kínai hackerek tevékenysége, amely egyebek között kereskedelmi titkok eltulajdonításában mutatkozik meg - derül ki a cikkből. Kína mindeddig visszautasította azokat a vádakat, hogy amerikai cégeknél kémkedhet vagy képes kibertámadásokra.
A szakértő közlése szerint a beismerést a kínai hadsereg saját kutatóintézetének kivételesen ritkán publikált kiadványa (A katonai stratégia tudománya című dokumentum) tartalmazza, amely 1999 óta most jelent meg először. McReynolds azt mondta, a kiadványból hivatalosan kiderül, hogy Kínának vannak kibertámadásra alkalmas képességei és ilyenekre kiképzett egységei is, katonai és civil (kormányzati) oldalon egyaránt.
A beismerésnek politikai és diplomáciai következményei lehetnek Kína és egyes nyugati országok, mindenekelőtt az Egyesült Államok kapcsolataira - hangoztatta McReynolds arra emlékeztetve, hogy pekingi részről a nyilatkozatok eddig mindig arra szorítkoztak, a kínai hadsereg soha nem támogatott semmilyen kibertámadást vagy hackertevékenységet.