Az idei évben a Drogellenes Központ hét olyan projektet bonyolított le, amellyel az iskolások, főként a serdülőkorban lévő fiatalok figyelmét próbálták felhívni a dohányzás, illetve a drog- és alkoholfogyasztás káros hatásaira. Programjaik által megye-szerte több oktatási intézménybe is eljutottak. Ezen kívül a közösségi előadásokra is hangsúlyt fektettek, valamint a családban történő megelőzés érdekében is tanácsadásokat szerveztek. Az elmúlt évben közös projekteket valósítottak meg többek között a Tanfelügyelőséggel, a Szociális Közszolgáltatási Osztállyal (SPAS), a Megyei Ifjúsági Igazgatósággal, a Szatmárnémeti Caritas Szervezettel és a Csillag Egyesülettel is.
Chereji Gheorghe igazgató a kiértékelésen elmondta, a drogellenes központban idén 17 alkalommal szerveztek tanácsadást, ám annak ellenére, hogy ezeken a találkozókon szakemberek segítenek a drog, vagy alkoholproblémákkal küzdőknek, viszonylag alacsony a részvétel. -Senki nem jön be hozzánk, azzal, hogy ő függőnek tartja magát és segítségre szorul, általában rokonokon keresztül kerülünk kapcsolatba a betegekkel. Felmérni sem tudjuk hányan küzdenek hasonló problémákkal a megyében, mivel a függőség egy olyan rendkívüli helyzet, amelyet mindenki megpróbál titokban tartani -magyarázta az igazgató.
A gyűlésen Kereskényi Gábor alpolgármester, Liviu Taut rendőrfőkapitány és Octavian Lazin alprefektus is jelen voltak, akik felajánlották a központtal való további együttműködésüket.