A Groupama Arénában rendezett találkozón három cserejátékos volt eredményes: előbb a 49. percben Szergej Ignasevics egy jobb oldali szöglet után fejelt a kapuba, majd a 80. percben Alekszandr Kerzsakov egy ziccert értékesített magabiztosan a vendégeknél, a 86. percben pedig Nikolics Nemanja állította be a végeredményt. A magyar csapat 36 éve nyeretlen az oroszok ellen, legutóbb 1978-ban a jogelőd Szovjetuniót győzte le.
Az első valamire való helyzetre a tizedik percig kellett várniuk a szurkolóknak, ekkor Kalmár Zsolt távoli lövését védte bravúrral a vendégek kapusa, Jurij Lodigin. A találkozón egyik csapat sem szakadt meg igazán, mindkét fél békésen járatta a labdát, komolyabb ütközések sem voltak. A játékrész hajrájában az oroszok kerültek fölénybe és Artyom Dzujba révén a vezetést is megszerezhették volna, de a Szpartak Moszkva centerének ziccerét a második válogatott mérkőzésén pályára lépő Dibusz Dénes hárította.
Ahogyan azt Dárdai Pál ígérte, a magyar válogatott a szünetben 4-4-2-es hadrendre váltott, a szakember pedig ehhez az előre beharangozott hat cseréjéből négyet fel is használt, köztük volt a nemzeti csapatban most debütáló Simon Ádám is. A második félidőben gyorsan vezetést szerzett a vendég együttes, az ugyancsak csereként pályára lépett Szergej Ignasevics fejelt a hálóba egy szöglet után. Néhány perccel később Priskin Tamás egyenlíthetett volna, de ordító helyzetben közelről a kapu fölé lőtt. Nem sokkal ezután Poór Patrik személyében újabb újoncot avatott Dárdai Pál.
A folytatásban igencsak leült a mérkőzés, a 79. percben Alekszandr Kerzsakov gyönyörű szabadrúgása után hördülhettek csak fel a szurkolók, a Zenit támadója a felső lécre tekert, egy perccel később azonban egy kiugratás után már nem hibázott és végleg eldöntötte a találkozót. A hajrában mindent megtett a szépítés érdekében a hazai csapat, amelynek végül sikerült is betalálnia a szintén csere Nikolics Nemanja révén.
A meccs után kérdéses maradt Dárdai Pál sorsa, aki kinevezésekor jelezte, csak a románok, a feröeriek és a finnek elleni tétmérkőzésekre - amelyeken összesen hét pontot szerzett végül -, illetve erre az összecsapásra vállalta a feladatot, hivatalos bejelentés viszont még nem volt az ügyben.
Bukarestben szintén a második félidőben dőlt el a mérkőzés sorsa. Az első 45 perc olyannyira eseménytelen volt, hogy egy veszélyes William Kvist-fejesen és egy lökés miatt meg nem adott román gólon kívül semmilyen más fontos eseményt nem jegyezhettünk fel. Legfeljebb azt, hogy a két szatmári közül csak Florin Gardos kapott helyet a kezdőben...
A 64. percben aztán Eric Bicfalvi is pályára lépett, Románia pedig ekkor már 2-0-ra vezetett. A második félidő is egy dán lehetőséggel, Niklas Bendtner lövésével indult, ám Costel Pantilimon védeni tudott. Három perccel később aztán Alex Chipciu passza után Keserü megszerezte a vezetést, majd öt perccel később egy 25 méteres bombával kettőre növelte csapata előnyét. Ami akár három is lehetett volna, ha a két gól között Alexandru Maxim el nem könnyelműsködik egy ziccert. A végén még Lasse Vibe került közel a szépítéshez, ám Pantilimon ismét védett, így az eredmény már nem változott.
Az Európa-bajnoki selejtező következő fordulójában, 2015 március 29-én Magyarország Görögországot, Románia pedig Feröer-szigeteket látja majd vendégül.