A tapasztalatok szerint a kecskék hatékonysága figyelemreméltó: csak nagyon kevés mag éli túl őrlő rágásukat és összetett gyomrukat, a gépekkel ellentétben a meredek és erdős terepen is "bevethetők", ráadásul nem is szennyezik úgy a környezetet, mint a vegyszerek.
Egy 35 kecskéből álló csorda fél angol holdnyi (0,2 hektárnyi) sűrű növényzeten körülbelül négy nap alatt rágja át magát, ennyi idő alatt rá is unnak arra, hogy ugyanazt a dolgot egyék - magyarázta a BBC-nek Brian Knox, aki marylandi bázisáról évek óta viszi bevetésekre tájidegen növények ellen kecskéit a keleti part mentén május és november között.
"Amikor új helyre visszük őket, látni lehet rajtuk az izgalmat, ahogy legelnek. A jármű ajtaja kinyílik, és egy vadonatúj svédasztal tárul fel előttük" - mondta az állattartó.
A BBC összeállítása szerint az Egyesült Államokban egyre több helyen alkalmazzák az állatokat az invazív növények elleni küzdelemben, sok vállalkozás is szakosodik erre a tevékenységre.
A legkülönfélébb helyeken és növényekkel szemben vetik be őket, egyik "előkelőbb" munkájuk volt a washingtoni kongresszusi temető megtisztítása két évvel ezelőtt. Sok városlakó jött el akkor megnézni, ahogy az állatok egy hét alatt eltüntették az elburjánzott loncot, repkényt és szömörcét.