Az idei beruházások díja 1,6 millió lej. A második szakaszba foglalt újraaszfaltozásokkal együtt ez az összeg 1,6 millió eurónyira emelkedik. Ennyi pénze viszont nincs a városnak. Ezt az összeget - tehát a még szükséges 1,1 millió eurót - az önkormányzat csak úgy tudja előteremteni, ha banki kölcsönt vesz fel. Az erről szóló határozat elfogadását a város helyi tanácsának hétfői gyűlésén kezdeményezni is fogja - árulta el honlapunknak a polgármester. Azért sürgős mindez - magyarázta a városvezető -, mert a kölcsön úgynevezett lehívását még idén el kell kezdeni, különben a pénz nem érkezik meg időre.
Ennek ellenére nem adósodik el túlságosan a város - hangsúlyozta Kovács Jenő. A banki vagy egyéb tartozások mértéke a törvények értelmében 30 százalék. Nagykárolynak jelenleg mindez 9 százaléknyit tesz ki, és a hitel felvétele esetében is mindösszesen 15 százalékra emelkedik ez a mutató. Ugyan még bőven a korlát alatt van a károlyi önkormányzat, mégsem akarnak további jelentős kölcsönöket felvenni - biztosította olvasóinkat a polgármester.
Hiába mondjuk a nagykárolyiaknak, hogy rendbe tesszük a kastélyt, a városházát, a színházat, a kultúrházat vagy éppen a Fő utcát, ha nem aszfaltozzuk le, illetőleg újra a többi utcát is - magyarázta az egész megvalósítás elengedhetetlenségét a város vezetője. Nagyon fontos a károlyiak szemében - vélte az elöljáró - az utcák minősége. És ebben természetesen egyet is ért a lakossággal Kovács Jenő.
Szerinte a gond mindezzel csak az, hogy nem lehet útkarbantartásra pályázni. Az uniós pályázási lehetőségek egyik nagy hiányossága ugyanis az - amit sajnos nem sikerült kilobbizni az Európai Unióval megkötött keret-megállapodásban -, hogy az útrendbetételi munkálatok fedezésére nem lehet rész vagy teljes támogatást kérni.
A Gencs felé tartó utat már újraaszfaltozták