És akkor 2001. Az 1939-es, svájci világbajnokság után, Magyarország a B és a C divízió között liftezett. Az évezred elején jutott fel a második vonalba, ahol megszilárdította a helyét. Tavaly Szapporóban aztán Észtország, Litvánia, Japán, Horvátország és Ukrajna ellen sikerült az, amiben egy évvel korábban Dánia megakadályozta a csapatot: feljutni az elitbe.
A csapat magva ugyanaz, mint egy évvel korábban, Japánban. Ugyanúgy Szuper Levente védéseiben és Palkovics Krisztián góljaiban bízhatunk, na meg a többiek hősiességében. Egy valaki azonban hiányzik, aki a csapat szíve és lelke volt egymagában: Ocskay Gábor sajnálatos módon március 24.-e óta már csak az égből szurkol korábbi csapattársainak...
A mese legnehezebb része azonban csak most következik, mivel a bennmaradás pokolian nehéznek ígérkezik. A négy darab négyes csoport első három helyezettje jut a két csoportos negyeddöntőbe, ahová magukkal viszik pontjaikat is (győzelemért három pont jár, a büntetőkkel győző csapat kettőt, az így veszítő egyet kap), míg az utolsó helyezettek egy további kvartettet alkotnak, melynek két sereghajtója visszaesik a B divízióba.
Magyarország a 2002-es világbajnok Szlovákia ellen kezd pénteken, melynek keretében hét korábbi aranyérmes is található. Két nappal később, április 26.-án a 24-szeres világbajnok Kanada következik, amely tavaly az ezüstérmet szerezte meg. A kanadaiaknál, mint amúgy az összes nagy csapatnál, a legnagyobb gond, hogy egy sor sztárjuk nem lehet ott a keretben, mert klubjaikkal részt vesznek az NHL rájátszásában. De a juharlevelesek erejét mutatja, hogy ott van a csapatban az a Dany Heatly, aki tavaly gól-és pontkirály volt, valamint őt választották a torna legjobbjának. Végezetül pedig április 28.-án Fehéroroszország lesz az ellenfél, amely elsősorban a Dinamo Minszkre támaszkodik, de akad játékosa az NHL-ből is.
Több játékosukat kénytelen mellőzni a másik három tavalyi elődöntős, a címvédő Oroszország, a harmadik Finnország és a negyedik Svédország (Ovecskin, Zetterberg, Peltonen, hogy a legnagyobbakat említsük) ám Kanada mellett mégis ők alkotják az esélyesek sorát. Beleszólhat a vetélkedésbe az Egyesült Államok, Csehország vagy a már szintén említett Szlovákia, míg a házigazda a titkos esélyes, ám senki nem lepődne meg, ha megismétlődne a tavalyi döntő.
április 24: Magyarország-Szlovákia
április 26: Magyarország-Kanada
április 28: Magyarország-Fehéroroszország
Bennmaradásért döntő csoportküzdelmek május 1., 3. és 4.-én kerülnek megrendezésre.