A szatmári résztvevők
20 magyar-román vegyes csapatot alakítottak a Jointec vállalkozási programban.
A "JOINTEC" határon átnyúló, vállalkozási képességeket fejlesztő projekt keretében, a Hans Lindner Alapítvány és a nyíregyházi Fiatalok Kulturális Szövetsége Egyesület közös szervezésében 200 szatmári és szabolcs-szatmári fiatal vett részt egy 3 napos táborban, Nyíregyházán. A kísérő tanárok közreműködésével a diákok papírra vetették vállalkozási ötleteiket, melyeket a következő hónapokban közös vállalkozói csapatokat alkotva fognak kidolgozni.
A február 18-20- ai hétvége a jövőbeni regionális vállalkozások jegyében zajlott, a szatmárnémeti és nyíregyházi középiskolások a jövő munkahelyeit fogják megteremteni, amelynek sarokköveit a Jointec vállalkozásfejlesztési program első nemzetközi találkozóján tették le.
A Szatmár megyei és nyíregyházi fiatalok megismerték egymást és megosztották egymással vállalkozási ötleteiket. A fiatalok ismét bebizonyították, hogy a jó vállalkozási ötleteknek nem szabhatnak gátat a nyelvi vagy egyéb kommunikációs akadályok, lelkesen beszéltek ötleteikről, a kreativitásukban nem győzték túlszárnyalni egymást. A partnerkeresés vállalkozási irányvonal mentén zajlott: események és rendezvényszervezés, mezőgazdaság, újrahasznosítás, megújuló energiák, reklám és formatervezés, turizmus és hagyományőrzés, kereskedelem és szolgáltatások, melyek számos innovatív és újszerű ötleteket rejtenek magukban.
A 3 napos találkozó fő célja teljesült: 20 vegyes román-magyar csapat alakult úgy, hogy az ötletet vagy mindkét fél önállóan megvalósítja vagy egymást kiegészíti, illetve a felek ezentúl közösen fogják az üzleti tervet összehangolni és fejleszteni, különös tekintettel a környzetvédelemre és a fenntartható gazdálkodásra.
A Hans Lindner Alapítvány csapata ezúton gratulál minden résztvevőnek, és külön köszöni a kísérő tanároknak, hogy céltudatosan egyengették az ifjak első lépéseit a vállalkozásokban.
A program folytatásában a csapatok kidolgozzák közös üzleti terveiket. Ebben segít majd az 5 szemináriumból álló képzéssorozat, illetve szaktanácsadási tábor, mely során megtudhatják, hogy lehet az elkészült terveik finanszírozásához kormányprogramokat, EU-s forrásokat, támogatókat megnyerni. A végén az elkészült terveiket kiállítások formájában mutathatják meg a nagyközönségnek mind Nyíregyházán, mind Szatmárnémetiben.
A szatmári résztvevők