Sok megrendelő még érettségivel sem rendelkezett, amely alapvető feltétele az egyetemi tanulmányoknak. A szervezet így számukra érettségi bizonyítványokat is fabrikált. A csoport azt is megszervezte, hogy azok helyett, akik nem kívántak megjelenni a diplomavizsgán, mások vizsgázzanak. A diploma megrendelője ugyanis sokszor félig írástudatlan volt. E célból személyi igazolványokat is hamisítottak. A vizsgán megjelenő "dublőr" számára a megrendelőnek további 600 eurót kellett leperkálnia.
A házkutatást végző rendőrök sok olyan igazolványt találtak, amelyek mind más-más névre szóltak, de ugyanannak a személynek a fényképe volt rajtuk. Ugyancsak előkerült az oktatási minisztérium által használt számos bélyegző, hamis aláírással és pecséttel ellátott, kitöltetlen érettségi bizonyítvány.
A román média szerint több mint 15 ezer ember jutott így diplomához, olaj- és gázipari, építészmérnöki, közgazdász, jogász, vállalati menedzseri, könyvelői, informatikai pszicho-szociológusi, fogorvosi és orvosi képesítést szerezve anélkül, hogy akárcsak egy órát is tanulta volna az adott szakmát.
Tavaly több felsőoktatási intézményben - többek közt a nagyváradi egyetemen is - kivizsgálás indult, mivel felmerült a gyanú, hogy az érintett egyetemek orvosi és gyógyszerészeti karai hamis diplomákat bocsátottak ki, zömmel olasz állampolgároknak.
A nyomozás kiderítette, hogy például a nagyváradi felsőoktatási intézmény olyan tantárgyakból is adott diplomát, amelyeket Romániában nem is oktatnak.