2013-05-03 21:05:47• hírek • Szatmar.ro

Fél percen múlott a VSK bronzérme, döntés Szatmáron

Fél percen múlott a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának a bronzérme, ám a harmadik helyért folyó párharc második meccsén a házigazda Gyulafehérvár az utolsó fél percben fordítani és nyerni tudott, elodázva ezzel a döntést a keddi harmadik meccsre.

Dan Fleseriu csapata, amely a kedden soros küzdelmet követően 72-69 arányban nyerte meg az első meccset, az Orosz, Drye, Whittington, Parau, Ivan ötössel kezdett. Nem a legjobban, mivel a hazaiak gyorsan elléptek 4-0-ra. Ezt követően viszont kiegyensúlyozott küzdelem következett, a két gárda fej-fej mellett haladt - az első negyedet végül a Gyulafehérvár nyerte 23-21-re.

A rövidke pihenő után a VSK fokozatosan ellépett, ám a vége felé a hazaiak ismét egalizálni tudtak 37-37-re. Jött ekkor a sérüléssel bajlódó Szlimák (hozzá hasonlóan Freeman sem teljesen egészségesen vállalta a játékot) és előbb dobott egy triplát, majd egy büntetőt, minek köszönhetően a VSK 41-37-es előnnyel zárta az első félidőt.

A harmadik negyed elejét remekül kapta el a VSK, el is lépett 51-41-re, ám az utolsó öt percben a Gyulafehérvár alaposan feljött. Három pontos előnnyel (55-52) fordult az utolsó tíz percbe a VSK és fórját őrizgette is jó ideig. Harminc másodperccel a vége előtt azonban Brantlova egyenlített, majd a szatmári származású Tarta Enikő két pontjával a Gyulafehérvár végül 69-67 arányban nyerni tudott.

Összesítettben ezzel a Gyulafehérvár 1-1-re egyenlített, így a bronzérem sorsáról a kedden 18.00 órakor a szatmárnémeti Ady Endre utcai sportteremben rendezendő meccs dönt majd.

Gyulafehérvári CSU-Szatmárnémeti VSK 69:67 (23:21, 14:20, 15:14, 17:12).