Dr. Anitas Marioara osztályvezető orvos az eseményen elmondta, a neurológián jelenleg nyolc orvos és kb. huszonhat asszisztens, illetve ápoló dolgozik, viszont ahhoz, hogy az új, jóval nagyobb alapterületű helyszínen is biztosítva legyen a páciensek megfelelő ellátása, a csapatot bővíteni kell. Ez azt jelenti, hogy a közeljövőben megközelítőleg húsz ápolót, ugyanennyi asszisztenst és legalább még egy orvost kell alkalmazni. Dr. Anitas hozzátette, az új épület új lehetőségeket is megnyit a páciensek kezelésében. Többek között szeretnék elérhetővé tenni a sürgősségi terápiában egyre fontosabb helyet elfoglaló trombolízist, melyet ha időben elvégeznek, nagymértékben javulhat a megmentett stroke-betegek életminősége.
Dr. Mare Paula orvosi igazgató az osztályvezető által elmondottakat statisztikai adatokkal is kiegészítette. Mint kiderült, az elmúlt három évben évi 2000-2500 páciens fordult meg a neurológián, és e számok még a pandémia idején sem csökkentek. Véleménye szerint ez egyértelmű jele annak, hogy a lakosság egyre inkább elöregszik, és az emberek jelentős része küzd valamilyen neurológiai vagy kardiovaszkuláris betegséggel. Épp ezért folyamatos fejlesztésekre van szükség, hogy a Szatmár megyei egészségügyi ellátás minél magasabb szinten folyhasson.
"A neurológia február végéig teljesen átköltözik az új szárnyba, a berendezést és az orvosi műszereket a kórház már meglévő készletéből biztosítják. Ugyancsak a napokban szerelik be a Román – Magyar Határon Átnyúló Interreg Programból finanszírozott, mintegy 2 462 156 euró értékű modern orvosi felszereléseket is, illetve a Megyei Kórház saját költségvetéséből vásárolt, 1,5 millió lej értékű bútorzatot is. Ebben az új épületben fog működni a stroke-központ is. A közeljövőben mindezek mellett sor kerül több versenyvizsgára is, hiszen a páciensek mihamarabbi rehabilitációja érdekében többek között pszichológust, kinetoterapeutát és masszőrt is alkalmaz az egészségügyi intézmény" - derült még ki a tegnapi átadáson.