Vasárnap mutatják be az „Erdőd nyolc évszázada" címmel, Dr. Bura László által írt monográfiát.
„Erdőd nyolc évszázada" címmel írt könyvet Dr. Bura László, Erdőd település múltjáról, történetéről. A 226 oldal terjedelemben megjelenő, többségében fekete fehér, de színes betéteket és számos illusztrációt is tartalmazó könyv, a falu kialakulásától vezeti végig az olvasót a tizenharmadik-huszadik század történésein keresztül a jelenig, Erdőd várossá nyilvánításáig.
A település szűrőjén keresztül vezetett eseményleíráson túl azonban a monográfia pontos képet ad a helység földrajzi fekvését, nevét, az ispánság, majd uradalom és birtokosait illetően. Végigvezet a falukép alakulásán, kitűnő érzékenységgel fedezi fel az eseményekben, Erdőd építészetében, mezőgazdaságában, állattenyésztésében, iparában és kereskedelmében magát az erdődi embert, aki a sajátos helyzetéből adódóan ötvöz magyar és sváb hagyományokat, kultúrát.
Ez megmutatkozik népszokásaiban, népköltészetében, szorgalmában és faluformáló tevékenységében éppúgy, mint jelenkori örökségében. A néphagyományokkal, népszokásokkal külön fejezetben foglalkozik a könyv, ahogy az oktatás formáival és intézményeivel, a közművelődéssel és sporttal, a szociális és egészségügyi helyzettel.
Tudományos munkáról lévén szó, információit hivatkozásokkal közli, de statisztikai adatokat is felsorol és a további adatok után érdeklődő olvasó számára felsorolja az Erdőddel foglalkozó irodalmat, Erdőd könyvészetét.
Ahogy Dr. Bura Lászlótól megtudtuk, a könyv ötlete a Ft. Dr. Schupler Tibor erdődi születésű plébánossal, a Szatmári Római Katolikus Egyházmegye jelenlegi gazdasági igazgatójával folytatott közös beszélgetések során adódott. Schupler atya később a könyv megjelentetésében is nagy segítséget nyújtott. A bemutatóra május 30-án vasárnap a szentmise után, 11 órától kerül sor az erdődi Nagyboldogasszony templomban. Az eseményre szeretettel várnak minden érdeklődőt.