2008-03-10 11:33:41• hírek • István Löchli

Elvesztette hazai veretlenségét a Turul

Már nem veretlen hazai pályán a Mikolai Turul harmadik ligás gárdája.

Már nem veretlen hazai pályán a Mikolai Turul harmadik ligás gárdája, ugyanis a tavaszi második fordulóban a mikolaiak 2-1-es vereséget szenvedtek a Dési Unireától.

Az igen mélytalajú, víztócsákkal tarkított pályán rendezett meccs nagy küzdelmet hozott, ami főleg a körülményeknek tudható be, a hazaiak támadni próbáltak, de a talaj a vendégeknek kedvezett, akik így könnyebben rombolhattak, és vezethettek ellentámadásokat. Ezek igen veszélyesnek bizonyultak, hiszen mindkét góljukat ilyen akciók nyomán szerezték, igaz az elsőhöz kellett Toma nagy hibája is, mikor a védő a labda mellé rúgott. A mikolai egyenlítés a Turul nagy nyomása közepette született meg, de az egy pontot nem sikerült megmenteni, mivel a hosszabbításban egy kontra után a désiek megszerezték a győztes találatot.

III. Liga, 19. forduló, 6. csoport: Mikolai Turul–Dési Unirea 1-2 (Tuturas 74., illetve Gabrus 28., Borostean 93.).

Turul : Suta – Sándor, Nichita, Toma, Solomes, Dragomir, Tempfli, Tuturas, Cosma (Vanca 65.), Danila, M. Pop.

A másik szombati meccsen: Máramarosszigeti Marmatia–Nagybányai FC 0-3. A következő forduló (március 11., kedd): Trans Sil–Nyárádtő, Olimpia–Szászrégen, Balázsfalva–Belényes, Dés–Lotus Felix, Marmatia–Mikola, Beszterce–Bihar FC II, Szováta–Sanatatea, U 1919–Gaz Metan, Nagybanya–Somesul.