2007-03-30 18:21:45• hírek • Tamás Jakab

Döntőben a vízilabda válogatott

A magyarok a hosszabbításban győzték le a spanyolokat.

Sikerült döntőbe jutnia a magyar férfi vízilabda válogatottnak az ausztráliai világbajnokságon. Az elődöntőben az a spanyol válogatott volt az ellenfél, akitől a magyar csapat több mint négy éve nem kapott ki, és akik ezen a VB-n legyőzték az olasz és görög válogatottat.

A mérkőzés jól kezdődött, mi szereztük meg a vezetést, de a hispánok 2-1-re fordítani tudtak. A magyar csapat még az első negyed vége előtt a maga javára fordította az eredményt, 3-2 arányban. A második félidőben ismét a Kemény legények szerezték meg az első gólt, és úgy tűnt, sikerül elhúzni. Azonban éppen az ellenkezője történt. A spanyolok zsinórban 3 gólt lőttek válasz nélkül, és 5-4-re ismét ők vezettek. Szívós Márton emberelőnyben egyenlített, de a spanyolok újabb gólt szereztek, és tartották egy gólos előnyüket. A harmadik negyedben folytatódott a magyarok pocsék játéka, a spanyolok viszont megtáltosodtak, és 7-5 arányban vezettek. Ekkor Madaras javított, korábbi lövése rendkívül gyenge volt, és egy gólra felzárkóztunk. Ezt követően meglódultunk, és 9-7-ra alakítottuk a mérkőzés állását. Az utolsó negyedben ismét pálfordulás következett be, a játékvezetők hathatós segítségével, és a spanyolok ismét vezettek 10-9-re. A vége előtt egy emberelőnyös helyzetből sikerült egyenlíteni, és ezzel jöhetett a hosszabbítás. A első játékrészben két gólt szereztünk, amire a másodikban csupán eggyel tudott válaszolni az ellenfél, és ezzel a csapat kiharcolta döntőben való részvételt. Az ellenfelünk az a Horvátország lesz, amelyik az elődöntőben a nagy rivális szerb válogatottat győzte le.