A rekonstruált és eredeti tárgyakon keresztül a látogatók betekintést nyerhetnek az ókori egyiptomi kultúra és civilizáció elképesztő világába és rálátást nyerhetnek az intézmények, törvények és a „civilizált" emberi társadalom kialakulásának négy évezredes folyamatára. A sírkamra berendezése révén próbálják meg a szervezők bemutatni a halál utáni élet hitét, valamint a mentális univerzumát egy olyan civilizációnak, amelyben az örök-érvényűség érzete lehetett a legfőbb motivációja az olyan gigantikus épületek megépítésének, amelyek már-már a természetfölöttivel határosak.
Ezen kívül az információs táblákon található adatoknak köszönhetően a látogatók fontos részletekkel ismerkedhetnek meg az óegyiptomi történetemről és kultúráról, valamint ezek kapcsolatáról egyéb földrajzi térségekkel, beleértve a mai Romániát is.
A kiállítás során számos eredeti tárgy, szobrok, amulettek, szkarabeuszok, ékszerek lesznek láthatóak, amelyek tíz különböző múzeumból származnak. A tárgyak tulajdonosai a Szegedi Móra Ferenc Múzeum, a Kolozsvári Erdélyi Történelmi Múzeum, a Nagyszebeni Brukenthal Nemzeti Múzeum, a Nagyszebeni ASTRA Nemzeti Múzeum, a Nagybányai Máramarosi Történelmi és Archeológiai Múzeum, a Nagyváradi Körös-vidék Múzeum, a zilahi Szilágy Megyei Történelmi és Művészeti Múzeum, a Dévai Dák és Római Civilizáció Múzeuma, a marosvásárhelyi Maros Megyei Múzeum, valamint a Tordai Történelmi Múzeum.