Basescu az újságcikk megjelenése után azonnal felszólította testvérét, hogy adja el részvényeit. Bukaresti megfigyelők szerint Cazacu lemondatásában az összeférhetetlenség mellett sokkal többet nyomott a latban az a nyilatkozata, amelyben leplezetlenül elismerte: azért vonták be a tulajdonosi körbe az államfő testvérét, hogy "bejárást" biztosítsanak az elnöki hivatalba.
A Romania Libera című napilap két volt román védelmi minisztert idézett, akik szerint a szaktárca titkosszolgálatának tudnia kellett arról, hogy az államfő testvére is érintett az ügyben, hiszen olyan érzékeny területről van szó, mint a fegyverkereskedelem.
A Ziua című napilap szerint Basescut azért hagyta cserben a védelmi minisztérium titkosszolgálata, mert az annak élén Basescu parancsára történt korábbi vezetőváltás nyomán megosztottá vált a hírszerzési szerv, az elégedetlenek pedig így akartak bosszút állni az államfőn.
Az Evenimentul Zilei című napilap felidézi 2005 óta azokat a vitatott üzleti ügyeket, amelyekben az államfő testvére érintett volt. A lap szerint ezek is hozzájárultak ahhoz, hogy a 2005-ben csaknem 60 százalékos támogatottságnak örvendő Basescura felmérések szerint most csak a megkérdezetteknek a 35 százaléka szavazna. Romániában az év végén rendeznek államelnök-választást.