Az adatokat egy 12 éves vizsgálat keretében kapták, melynek során a Michigan-tó környékén élő anyák zsírszövetének szennyezettsége és a megszületett gyermekek egészségi állapota közötti kapcsolatokat elemezték. A magzatburokból és a köldökzsinórból 1991 és 1994-ben vettek mintákat, melyeknek PCB, DDE, HCB, mirex és metilhigany tartalmát is elemezték.
A minták PCB-tartalma 0,54 ng/g és 3,21 ng/g, míg a gyermekek IQ-ja 62 és 135 között változott. A vizsgálatba vont 156 kilencéves gyereket magzati PCB terhelésük mértéke szerint öt csoportra osztották, az elvégzett három eltérő típusú intelligenciavizsgálat alapján a magzati szennyezettség 1 ng/g-os emelkedése az IQ értékét 3–4 ponttal csökkentette az egyes vizsgálattípusok során. A leginkább szennyezett és a „legtisztább” csoportok között 7–9 pontos különbséget észleltek.
Állatkísérletek tapasztalatai alapján a vegyületcsoport valószínűleg az agy növekedésében is fontos szerepet játszó tiroid hormon működését befolyásolja.
A kutatók a vegyület fő forrásának a szennyezett területekről származó halak fogyasztását tekintik. A most publikált eredmények megerősítik azokat a korábbi eredményeket, hogy a PCB és a hozzá hasonló nehezen lebomló, perzisztens vegyi szennyezők károsítják a gyermekek idegrendszeri fejlődését.