Udrea közölte, hogy az ügyészségen feljelentést tett Coldea ellen, aki a képviselőnő volt férjétől állítólag félmillió eurós támogatást kért és kapott az egyik szociáldemokrata politikus hírtelevíziójának elindításához. Udrea szerint Romániában valójában az SRI ideiglenes igazgatója van hatalmon, és ő dönti el, melyik politikus vagy üzletember kerül börtönbe.
Coldea ellen Udrea barátnője, a már előzetes letartóztatásban lévő, több ügyben is korrupcióval gyanúsított Alina Bica, a szervezett bűnözés- és terrorizmusellenes ügyészség (DIICOT) volt vezetője is terhelő vallomást tett. Azt állította róla, hogy egy ismert üzletember ellen folytatott vizsgálat leállítását próbálta elérni nála, majd mikor ezt megtagadta, a DIICOT az egész 2014-es év folyamán nélkülözni kényszerült munkája során az érdemi titkosszolgálati információkat.
A sajtó szerint egyértelmű, hogy a több ügyben is korrupcióval gyanúsított Udrea - Traian Basescu volt államfő korábbi védence - kétségbeesésében próbálja magával rántani a hírszerzés ideiglenes főnökét, csak az a kérdés, van-e valóságalapja vádaskodásának, és hogyan lehet azt ellenőrizni.
Az Adevarul című liberális lap vezércikke azt fejtegeti, hogy az SRI tevékenységét felügyelő parlamenti bizottság - amely egyébként hétfőre behívta meghallgatásra a hírszerzés ideiglenes főnökét - jelenleg nincs abban a helyzetben, hogy hiteles és eredményes vizsgálatot folytasson ilyen ügyben.
A Gandul című portál vezércikkírója csütörtökön azon élcelődött, hogy a parlamenti bizottság tagjai legfeljebb arról fogják kérdezni Coldeát, hogy kér-e kávét és kényelmes-e a széke. A portál másik ismert publicistája úgy vélekedett, az is beszédes, hogy Basescu, aki néhány hónapja még Udrea államfővé választásáért vetette latba tekintélyét, és arra figyelmeztetett, hogy a titkosszolgálatok túlságosan megerősödtek, most hallgat.
A román média által megszólaltatott elemzők közül többen nemzetbiztonsági kockázatnak minősítették, hogy Udrea és Bica vádaskodása megingathatja mind a román közvélemény, mind a külföldi partnerek SRI-be vetett bizalmát.
Az Adevarul cikkírója szerint ezt csak a SRI parlamenti felügyeletének hatékonyabbá tétele hozhatja helyre. Az Egyesült Államok erejét sem rendítette meg a hírszerzés módszereit feltáró legutóbbi kongresszusi jelentés, hanem azt bizonyította, hogy a demokrácia működik - példálózott a román lap.