Peter Hain későbbi uniós ügyekért felelős miniszter hétfőn megjelentetett Outside In című életrajzi ihletésű kötetében fejtette ki, hogy 2002 és 2003 között a munkáspárti kormányfő mennyire elszánt volt az euró bevezetését illetően. A szervezkedést Hain bevallása szerint azért kellett titokban tartani, hogy elkerüljék Gordon Brown akkori pénzügyminiszter rosszallását, aki hevesen ellenezte a közös valuta bevezetését. A kötetből kiderült, hogy Hain 2002 közepén diszkrét tárgyalásokat folytatott EU-barát magánszemélyekkel, hogy pénzügyi támogatást kérjen a tájékoztatással kapcsolatos kutatásra, az ezzel kapcsolatos fókuszcsoportok felállítására, illetve közvélemény-kutatásra. Jelentős forrásokat különítettek el a fenti célokra, karnyújtásnyira Brown-tól - olvasható a könyvben.
Hain rettegett attól, hogy az "árnyék-eurokampány" kiderül, és tudta: Brown nem támogatná a dolgot. A szakértő hangsúlyozta, hogy a kezdeményezéssel nem Brown tekintélyét akarták aláásni, "jóllehet a pénzügyminiszter biztosan úgy érezte volna, hogy gazdasági ítélőképességének hitelességét kérdőjelezik meg".
A Gould and Stan Greenberg amerikai közvélemény-kutató és kommunikációs intézet által elvégzett akkori felmérés rávilágított, hogy az euróról szóló népszavazás kemény harcok árán, de megnyerhető lehetett volna. Hain egyeztetett a csoporttal, hogy lefolytassanak-e egy euró-párti kampányt a Munkáspárttól és főleg a kormánytól függetlenül.
A tervezés akkor szakadt meg, amikor Gordon Brown kijelentette: a brit gazdaság nem áll készen az eurozónához való csatlakozásra a két gazdaság közötti konvergencia elégtelensége miatt.