2007-11-19 10:14:46• hírek • Szatmar.ro

Bírkózóból szumós

bardosi_sfBárdosi Sándor világbajnoki aranyérmet szerzett a 85 kg-os kategóriában.

Az olimpiai ezüst érmes egykori birkózó, Bárdosi Sándor aranyérmet szerzett a 85 kg-os kategóriában a Thaiföldön zajló szumó-világbajnokságon.

A birkózásban Európa-bajnok, és olimpiai ezüstérmes Bárdosi Sándor korábban is ért el sikereket szumóban, a thaiföldi világbajnokságon azonban eddigi legnagyobb sikerét érte el. A magyar szumós ausztrál, ukrán, egyiptomi és orosz ellenfelet legyőzve jutott be a döntőbe, ahol a bolgárok korábbi Eb- és vb-győztese, Szilian Georgijev ellen sikerült nyernie. A magyar csapat az egyéni küzdelmekben két bronzérmet is szerzett: a nők plusz 80 kg-os súlycsoportjában Makai Erika, míg a nyílt kategóriában Kálló Gyöngyi lett harmadik.