"Nagyon sok állás maradt üresen. Egy részüket elfoglalták az előzőleg elfogadott módszertan szerint. Több mint 600 igazgatói és aligazgatói szék maradt üresen, amelyet senki nem akart elfoglalni. (...) A betöltetlen állások elfoglalása csak ideiglenes. Ezekre a posztokra újabb versenyvizsgát szervezünk augusztusban" - magyarázta a tanügyi tárca vezetője.
A Mircea Dumitru tanügyminiszter mandátuma idején szervezett versenyvizsga után a 6.404 igazgatói állásból 4.058-at foglaltak el, 2.346 szabadon maradt.
A minisztérium közleménye szerint 2.480 aligazgatói állásból 1.136 maradt betöltetlenül.
A versenyvizsgát sikeresen teljesítő igazgatók 87,35 százaléka már a vizsga előtt is vezetői tisztségben dolgozott.
A módszertan szerint a szabadon maradt állásokra 2017. január 9-éig a főtanfelügyelőknek és az igazgatótanácsoknak olyan személyeket kellett kinevezniük, akik a versenyvizsga előtt nem töltöttek be vezetői tisztséget.
A tanügyminisztérium közleménye szerint így sem sikerült minden igazgatói és aligazgatói állást betölteni: 358 intézményvezetői és 308 aligazgatói szék marad üresen.
A főtanfelügyelőkkel, szakszervezetekkel és minisztériumi szakemberekkel folyatott konzultációk után a minisztérium kiadott egy rendeletet, amely által kibővítették a főtanfelügyelők által kinevezhető tanügyi káderek listáját. Ez a rendelet csak a 2017. január 6-án üresen maradt állásokra vonatkozik, visszamenőleg nem alkalmazható - írja a közlemény. (AGERPRES)