Az illóolajok sok kozmetikai készítménnyel ellentétben képesek a bõr mélyebb rétegeibe is eljutni, s így a bõrt mintegy "belülrõl" táplálják, regenerálják. Nézzük mi mire jó!
Ánizsmag
Illat: intenzív, édes.
Hatás: Az ánizsmag (Pimpinella anisum) jókedvre derít, ellazít, segít puffadáskor és gyomor-bélgörcsök esetén.
Felhasználás: 2-3 csepp ámizsmagolaj és 10 ml felmelegített bázisolaj keverékével dörzsöld be a hasadat az óra járásával megegyező irányban.
Grépfrút
Illat: vérpezsdítő, keserédes.
Hatás: A grépfrút (Citrus paradisi) növeli az összpontosító képességet. Olaja serkenti a vérellátást, felpörgeti a bőr anyagcseréjét, ezért nagyon jó narancsbőr ellen.
Felhasználás: Adj 0,5 dl bázisolajhoz 6 csepp grépfrút-, 3 csepp rozmaring- és 1 csepp rózsamályva-olajat. Reggel és este dörzsöld be vele a problémás részeket.
Jázmin
Illat: nehéz, édes, enyhén gyümölcsö.
Hatás: A Jasminum grandiflorum jókedvre derít, oldja a félelmet és növeli a szexuális vágyat.
Felhasználás: Illatlámpába tégy 1 csepp jázminolajhoz 3 csepp benzoét. A partnermasszázshoz keverj össze 0,5 dl bázisolajat 2 csepp jázmin-, 5 csepp grépfrút-, 2 csepp gyömbér- és 1 csepp rozmaringolajat. A keverékkel kenjétek be egymás alhasát.
Levendula
Illat: virágos, meleg, intenzív.
Hatás: A Lavandula angustifoliát sokoldalúan fel lehet használni. Nyugtató, közömbösítő hatású és jó gyulladáscsökkentő.
Felhasználás: Ha pár csepp levendulaolajat teszel egy zsebkendőre, és azt a párnád mellé rakod, jobban fogsz aludni. Kisebb égési sérülésekre cseppents levendulaolajat, és óvatosan oszlasd el.
Teafa
Illat: füves, fűszeres.
Hatás: A teafa (Melaleuca alternifolia) olaját szinte kizárólag testi panaszokra használják. Gyulladáscsökkentő, fertőtlenítő, és enyhíti a rovarcsípés okozta viszketést.
Felhasználás: Ezt az olajat tisztán rá lehet kenni a megduzzadt szúnyogcsípésre, fogfájásra is nagyon jó. fittseg