A politikus szabadon engedését első fokon februárban hagyta jóvá az illetékes bíróság, de a határozat ellen fellebbezett a korrupcióellenes ügyészség (DNA). A törvényszék a fellebbezést elutasította, így Nastase hamarosan távozhat a börtönből. A háromtagú bírói tanács két tagja támogatta, egy ellenezte szabadlábra helyezését.
Nastasét júniusban ítélték jogerősen két év letöltendő börtönre egy illegális kampányfinanszírozással összefüggő korrupciós ügyben. Rabosítására egy hét késéssel kerítettek sort, mivel letartóztatásakor öngyilkosságot kísérelt meg, amelynek során megsérült.
Romániában a hatvan év feletti jó magaviseletű elítéltek büntetésük harmadának letöltése után kérvényezhetik feltételes szabadlábra helyezésüket. A jilavai börtön illetékes bizottsága előzetesen jóváhagyta Nastase feltételes szabadlábra helyezetését, arra hivatkozva, hogy példás magatartása volt, előadásokat tartott a többi fegyencnek, és könyvet írt.
A DNA fellebbezését arra alapozta, hogy Nastase nem bánta meg tettét, hiszen internetes blogján - amelyre Nastase a börtönből is rendszeresen írt - következetesen politikai elítéltként tüntette fel magát.
Egykori pártja, a Romániában kormányon lévő Szociáldemokrata Párt (PSD) tisztségviselőinek és szimpatizánsainak többsége mártírnak tekinti pártelnököt, azt feltételezve, hogy az igazságszolgáltatás politikai ellenfelének, Traian Basescu államfőnek a befolyására hurcolta meg Adrian Nastasét. A politikust a hétfői tárgyalásra érkezésekor megtapsolták a tárgyalóteremben összegyűlt hívei.
A PSD-ben Nastase bebörtönzése óta betöltetlen az országos tanács elnöki tisztsége. Tanítványa, Victor Ponta pártelnök-kormányfő egyértelművé tette, hogy a PSD-ben visszavárják Nastasét. Ponta ugyanakkor hangoztatta: be kell tartaniuk a törvényességet és a jogerős bírósági határozatokat, amelyek akár 2016-ig is ellehetetleníthetik Nastase visszatérését a politikába. A legfelső bíróság júniusi ítélete ugyanis a - letöltendő börtönbüntetés mellett - további két évre eltiltotta Nastasét a közügyektől.