Nemrégiben tértek haza Hollandiából. A tulipánok hazájában október 16-án immár sokadszorra adtak sikeres koncertet. Meghívóikkal, a Flamborough Head nevű holland bandával való barátságuk már 5 éves múlttal rendelkezik. A németalföldieket márciusban Kolozsvárott látták vendégül, ahol közös koncertet is adtak.
A zenekarnak egyébként két nagykárolyi tagja van: az együttes alapítója, Bogáti-Bokor Ákos, illetőleg Enyedi Zsolt. Előbbi az elektromos-, akusztikus- és steelgitárokon, billentyűs hangszereken valamint a gitárszintetizátoron játszik, illetőleg a vokálhoz is van „némi" köze. A billentyűs hangszerek felelőse Enyedi Zsolt. Rajtuk kívül: Csergő Domokos (dobok, ütőhangszerek, marimba) és Kolumbán Zoltán (basszusgitár) állandó tagjai a bandának. Merthogy a tegnaposok mindegyre alakulnak, így több zenésszel is dolgoznak, a mostani koncertsorozaton szerepel még mint fuvolista a magyarországi Kecskeméti Gábor, énekesként pedig a Kolozs megyei Horváth Linda.
A Yesterdays zenekar
S hogy milyen is ez az erdélyi magyar nyelven játszó együttes? Leginkább különféle stílusok furcsa egyvelege a zenéjük. Enyedi Zsolt ekként magyarázza: „mondhatnánk, hogy progresszív rock, ellenben power-popnak is nevezhetnénk". Íziben hozzáteszi, hogy ugyanakkor a retro irányzatokba is be lehet illeszteni a Yesterdayst. S az új zenei törekvések is mindegyre felmerülnek, merthogy amint a honlapukon (http://www.yesterdays.hu) megfogalmazták: „amolyan flower-power muzsikának nevezték azt, amit játszunk, ez megragadta a fantáziánkat (nem csak a kedves Flower Kings 'rokonság' miatt), mert valóban ez van, nehezen kategorizálható a zenénk. Progresszív rocknak szoktuk nevezni, szeretnénk igazán haladó (és nem egy helyben toporgó) zenét játszani, olyat, ami csemege a fülnek és a léleknek, ami elgondolkodtat, és kikapcsolás helyett inkább bekapcsol (egy hangulat-, illetve gondolatvilágba)".
A korábbi albumhoz képest sorolja be a mostanit - kérjük fel a látszólag sem könnyű feladatra Enyedi Zsoltot. „Más" - jelenti ki hamarjában. „A popzene, a ritmus és a dinamikusság irányába ment el ez a mostani lemez" - teszi aztán hozzá. Az első lemez, a "Holdfénykert" - amelynek világszerte pozitív visszhangja volt - intim, lelki, többnyire akusztikus. Amolyan félhomályban hallgatandó lemez volt. A mostani, a Colours Caffé már inkább színesebb, változatos ízekkel „operál". Amint mondja, sok minden megcsillan ezen a lemezen is, de az érzelmi rezonancián túl ez több teret ad a humornak és a dinamikának. Ez egy színes délelőtti lemez. Míg a másik egy gyertyafényben hallgatandó album volt, a mostanit érdemes reggel hallgatni. Mégpedig azért, hogy jól induljon a nap. Az új lemez egy valódi pozitív energiaadag.