"Remélem, hogy Jeb elindul. Azt hiszem, hogy nagyszerű elnök lenne" - mondta az exelnök csütörtökön a CNN-nek nyilatkozva.
George Bush az állította, fogalma sincs róla, hogy öccse, aki floridai kormányzó volt, mit forgat a fejében, de azt észrevette, hogy rendületlenül járja az országot. "Beszélni fogunk, ha úgy érzi majd, hogy készen áll" - mondta, és a televízión keresztül arra biztatta az öccsét, aki a szavai szerint "talán okosabb" nála, hogy hívja fel, ha tanácsra lenne szüksége.
Az exelnök a könnyed hangvételű beszélgetésben nevetve jelentette ki, hogy a kisebbik öccsét, Marvint nem biztatná ugyanerre.
A Bush fivérek édesanyja, a korábbi elnök George Bush felesége, Barbara Bush volt first lady viszont korábban több interjúban is ellenezte, hogy középső fia is megpróbáljon a saját jogán bekerülni a Fehér Házba. Januárban, a C-SPAN közszolgálati csatornán például hangot adott meggyőződésének, hogy az amerikai elnökségre nemcsak a politikusdinasztiáknak, hanem másoknak is esélyt kellene adni.
Ezt annak tudatában mondta, hogy a második fia mellett Hillary Clinton volt külügyminiszter és volt first lady is beszállhat a Fehér Házért vívott küzdelembe.
Jeb Bush, akinek felesége mexikói származású, folyékonyan beszél spanyolul és tavaly könyvet jelentetett meg a bevándorlásról. A személye révén lehetőség nyílhatna a Republikánus Párt és az egyre nagyobb súlyú spanyolajkú amerikai szavazóréteg közötti bizalom helyreállítására.
A The Wall Street Journal és az NBC News szerdán közölt közvélemény-kutatása szerint ugyanakkor a jelenlegi állás szerint nem a legfényesebbek az esélyei. A megkérdezettek közül ugyanis csak 21 százalék vélekedett róla pozitívan, 31 százalék negatívan. Ennek oka feltehetően az, hogy a mondvacsinált indokkal elindított iraki háborúban megtépázott Bush név sokak fülében még mindig rosszul cseng.
A Republikánus Párton belüli az egyik potenciális riválisa, Rand Paul kentuckyi szenátor - 23 százaléknyi támogatóval és 25 százaléknyi ellenzővel - jobban áll nála. Ám Jeb Bush a jelenlegi állás szerint meg sem közelíti a legjelentősebb lehetséges ellenlábasa, a demokraták reménybeli favoritjának tartott Hillary Clinton népszerűségét. Őt az amerikaiak 48:32 százalék arányban támogatnák.